Wybierz region

Wybierz miasto

  Fantasy po Śląsku

  Autor: AMC

  2000-06-17, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Fantasy po śląsku CHORZÓW. ,Wizje końca wieku" - pod takim hasłem odbywa się coroczne seminarium organizowane przez Śląski Klub Fantastyki. Od wczoraj w Ośrodku ZHP na terenie WPKiW w Chorzowie spotykają się miłośnicy ...

  Fantasy po śląsku
  CHORZÓW. ,Wizje końca wieku" - pod takim hasłem odbywa się coroczne seminarium organizowane przez Śląski Klub Fantastyki. Od wczoraj w Ośrodku ZHP na terenie WPKiW w Chorzowie spotykają się miłośnicy literatury fantasy z całego kraju.
  - Zaprosiliśmy pisarzy, krytyków, a także osoby nie związane zawodowo z fantastyką - mówi Elżbieta Gepfert z zarządu ŚKF. - Tematy wykładów będą dotyczyć zagadnień związanych z prognozami i wyobrażeniami na temat kończącego się stulecia.
  Dzisiaj od godz. 11. będzie można wysłuchać prelekcji na temat bohaterów literackich polskiej fantastyki, wizji świata w kinie końca wieku, bioetyki, demokracji. O godz. 19.30 rozpoczną się konkursy i zabawy. Jutro o godz. 11. Klaudia Heintze opowie o fandomie przełomu wieków. Następnie Konrad Lewandowski odpowie na pytanie: czy można nauczyć się pisać, a Sebastian Skolik będzie snuć polityczne wizje nadchodzących stu lat. (AMC)

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.