Wybierz region

Wybierz miasto

  Faworyci poza podium

  Autor: Gal

  2000-06-14, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Faworyt poza podium! ZIELONA GÓRA, KATOWICE, CHORZÓW Cztery medale i kilka dobrych miejsc przywieźli z Zielonej Góry katowiccy i chorzowscy akrobaci sportowi. W miniony weekend odbyły się tam 46. mistrzostwa Polski.

  Faworyt poza podium!
  ZIELONA GÓRA, KATOWICE, CHORZÓW
  Cztery medale i kilka dobrych miejsc przywieźli z Zielonej Góry katowiccy i chorzowscy akrobaci sportowi. W miniony weekend odbyły się tam 46. mistrzostwa Polski. Największą niespodziankę zanotowano w rywalizacji na ścieżce. Poza podium znalazł się wielokrotny reprezentant kraju - medalista mistrzostw świata i Europy Tomasz Kies (AZS AWF Katowice).
  Katowiczanina zdystansowali: jego klubowy kolega Aleksander Brzozowski i odkrycie mistrzostw, 17-letni Wojciech Banasiak (Gwardia Zielona Góra). Mistrzem Polski został po raz ósmy w karierze zielonogórzanin Adrian Sienkiewicz. Wśród kobiet prymat w kraju potwierdziła Wiktoria Weselak (AZS AWF Katowice) zwyciężając z ogromną przewagą. Na kolejnych miejsca plasowały się jej koleżanki klubowe: Magdalena Kornak (2 miejsce), Dominika Ziółkowska (4) i Anna Pałka (6).
  Pecha miała nasza dwójka mieszana, reprezentująca chorzowską Sokolnię. W wieloboju i układzie statycznym Katarzyna Pisarek i Sebastian Popowicz zajmowali piąte miejsca, a w układzie dynamicznym zakończyli rywalizację na czwartej pozycji.
  Zielonogórska impreza rozegrana została w obsadzie międzynarodowej z udziałem reprezentacji USA, Litwy, Niemiec. W rywalizacji z przedstawicielami tych państw dobrze wypadł Aleksander Brzozowski, która zajął trzecią lokatę.
  (Gal)
  Więcej na temat: 

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.