Wybierz region

Wybierz miasto

  Gwiazdy na pomoście

  Autor: aa

  2000-06-23, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Memoriał im. Czesława Białasa Gwiazdy na pomoście SZOPIENICE (aa) Po raz dziewiąty działacze HKS Szopienice organizują Memoriał im. Czesława Białasa w podnoszeniu ciężarów.

  Memoriał im. Czesława Białasa
  Gwiazdy na pomoście
  SZOPIENICE (aa) Po raz dziewiąty działacze HKS Szopienice organizują Memoriał im. Czesława Białasa w podnoszeniu ciężarów. W ten sposób pragną uczcić pamięć czterokrotnego olimpijczyka, dziesięciokrotnego mistrza Polski, wielokrotnego reprezentanta kraju. Był on pierwszym polskim, złotym medalistą mistrzostw Europy, które w 1957 roku odbyły się w Katowicach. Czesław Białas przez wiele lat reprezentował barwy HKS Szopienice, a potem był długoletnim cenionym trenerem tego klubu, wychowawcą wielu znakomitych zawodników.
  Udział w zawodach zapowiedzieli czołowi polscy zawodnicy, kandydaci do startu na olimpiadzie w Sydney. Na pomoście zabaczymy aktualnego mistrza Europy Szymona Kołeckiego z Budowlanych Opole, a także jego klubowych kolegów: Krzysztofa Siemiona, Grzegorza Kleszcza. Ponadto mają wystartować: tegoroczny wicemistrz Europy Robert Dołęga (WLKS Siedlce) oraz Paweł Najdek (Legia Warszawa), Mariusz Jędra (Śląsk Wrocław) Mariusz Rytkowski (Mazovia Ciechanów), Jerzy Jaśniak (Włókniarz Konstantynów).
  Memoriał odbędzie się w najbliższą sobotę (24.VI) w Domu Sportowym HKS w Katowicach - Szopienicach ul. Obrońców Westerplatte 44. O godz. 11 15 wystatują juniorzy do lat 16, a o godz. 13.15 juniorzy do lat 18 i juniorki. Uroczyste otwarcie zawodów nastąpi o godz. 16, a pół godziny później na pomoście zobaczymy seniorów. Organizatorzy przygotowali trzy upominki dla widzów. Zostaną one rozlosowane po zawodach. Wstęp wolny.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.