Wybierz region

Wybierz miasto

  Jan Paweł II katowiczaninem

  Autor: BL

  2000-06-20, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Jan Paweł II katowiczaninem KATOWICE. Po jednogłośnym przyjęciu przez Radę Miejską uchwały nadającej Honorowe Obywatelstwo Miasta Katowice - Jego Świątobliwości Janowi Pawłowi II oraz odczytaniu tekstu aktu nadania - ...

  Jan Paweł II katowiczaninem
  KATOWICE. Po jednogłośnym przyjęciu przez Radę Miejską uchwały nadającej Honorowe Obywatelstwo Miasta Katowice - Jego Świątobliwości Janowi Pawłowi II oraz odczytaniu tekstu aktu nadania - złoty klucz do bram miasta oraz dokument przekazali na ręce metropolity katowickiego arcybiskupa Damiana Zimonia prezydent Piotr Uszok i przewodniczący RM Wojciech Boroński.
  Ceremonia odbyła się w sali Sejmu Śląskiego - wczoraj, czyli w przededniu 17 rocznicy pobytu Ojca Świętego na katowickim lotnisku Muchowiec. Asystowały jej poczty sztandarowe katowickich szkół średnich oraz Śląsko-Dąbrowskiej ,Solidarności". Przybyli przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych oraz duchowieństwa wszystkich wyznań.
  - Jan Paweł II przyjął wielki trud ewangelizacji i jednoczenia świata chrześcijańskiego. Jednocześnie nie zapomniał o Śląsku i górnośląskim etosie pracy wywodzącym się z głębokiej wiary chrześcijańskiej - powiedział abp. Damian Zimoń, dziękując w imieniu papieża za wyróżnienie.
  Dalej arcybiskup wspominał czasy, kiedy papież wygłaszał kazania w piekarskim sanktuarium, był profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz podniósł Katowice do rangi metropolii. Natomiast prof. Wojciech Świątkiewicz z Uniwersytetu Śląskiego przypomniał najważniejsze wydarzenia pontyfikatu Jana Pawła II, mówiąc m.in. o wygłoszonej na katowickim lotnisku ewangelii pracy.
  (BL)

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.