Wybierz region

Wybierz miasto

  Kacze pióro

  Autor: gkm

  2000-06-17, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  ,Kacze pióro" KATOWICE. Pałac Młodzieży, Kuratorium Oświaty w Katowicach, Wydawnictwo Edukacyjne i Redakcja ,Nowej Polszczyzny" pod honorowym patronatem Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego ogłosiło wyniki X ...

  ,Kacze pióro"
  KATOWICE. Pałac Młodzieży, Kuratorium Oświaty w Katowicach, Wydawnictwo Edukacyjne i Redakcja ,Nowej Polszczyzny" pod honorowym patronatem Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego ogłosiło wyniki X Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży ,Kacze Pióro".
  Nagrodzono kilkunastu młodych ludzi. Najmłodsi uczestnicy konkursu liczyli zaledwie 9 lat. Nagrody przyznawano w kategoriach poezji i prozy. Między innymi wyróżniono 12-letnią Martę Olejniczak ze Świętochłowic i jej rówieśniczkę Olę Dębską z Katowic za poezję, a 20-letnią Gabrielę Chaberską z Czeladzi i 20-letniego Łukasza Króla z Kędzierzyna Koźla za prozę. 16-letnia Olga Michalik z Katowic otrzymała wyróżnienie za zestaw wierszy. Jeden z jej nagrodzonych utworów nos tytuł ,Ogrodnicy".
  - Nie piszę do szuflady, ale swoją poezję pokazuję innym dopiero od niedawna - powiedziała Olga. - Gdybym nie czuła, że może się podobać, to bym się nie ośmieliła. Ale pisać muszę, robię to od dzieciństwa, odkąd pamiętam. Nie wiążę jednak przyszłego życia zawodowego z pisaniem. Chcę zostać lekarką. (gkm)
  Więcej na temat: 

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.