Wybierz region

Wybierz miasto

  Komendant ukarany

  Autor: mech

  2000-06-01, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Da głowę za podwładnego? Komendant ukarany OPOLE. Zenonowi Rutkowskiemu, komendantowi wojewódzkiemu policji w Opolu, grozi odwołanie ze stanowiska. Komenda Główna chce go ukarać przeniesieniem na niższe stanowisko za ...

  Da głowę za podwładnego?
  Komendant ukarany
  OPOLE. Zenonowi Rutkowskiemu, komendantowi wojewódzkiemu policji w Opolu, grozi odwołanie ze stanowiska. Komenda Główna chce go ukarać przeniesieniem na niższe stanowisko za to, że w niewłaściwy sposób nadzorował sprawę nadkomisarza Andrzeja W., byłego szefa Komendy Miejskiej Policji w Opolu, którego prokuratura oskarżyła o nadużycie stanowiska i fałszowanie dokumentów w celu uzyskania korzyści majątkowych.
  O sprawie Andrzeja W. ,DZ" pisał kilkakrotnie. W marcu były opolski komendant miejski sam odszedł na emeryturę, nie czekając na wynik prokuratorskiego śledztwa w sprawie nadużyć w Wydziale Ruchu Drogowego, którym kierował przed awansem na stanowisko szefa Komendy Miejskiej. Ostatecznie prokuratura oskarżyła go o to, że w dwóch przypadkach sfałszował notatki służbowe na korzyść kierowców, którzy spowodowali drogowe kolizje. Za ten czyn grozi mu nawet 10 lat więzienia.
  Zdaniem Inspektoratu KGP, opolski komendant wojewódzki Zenon Rutkowski popełnił poważny błąd, nie wszczynając przeciwko Andrzejowi W. postępowania dyscyplinarnego. Co więcej, przyznał mu wysoki dodatek do emerytury, choć wiedział, że prokuratura przedstawi mu poważne zarzuty.
  - Ani ja, ani komendant Rutkowski nie mamy w tej sprawie nic do powiedzenia - powiedział ,DZ" rzecznik opolskiej policji podinspektor Dariusz Stachowiak.
  - Sytuacja wygląda tak: zastępca komendanta głównego spotkał się z komendantem Rutkowskim i przekazał mu wyniki postępowania dyscyplinarnego łącznie z ustawową karą, jaką jest przeniesienie na niższe stanowisko. Komendant Rutkowski ma 7 dni na odwołanie - mówi rzecznik KGP Paweł Biedziak. (mech)

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.