Wybierz region

Wybierz miasto

  Miasto bez kopalń

  Autor: krzyk

  2000-06-16, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Miasto bez kopalń CHORZÓW. To miasto było kolebką śląskiego górnictwa, a dzisiaj nie ma w nim ani jednej czynnej kopalni, zaś huty - ,Kościuszko" i ,Batory" - drastycznie ograniczyły zatrudnienie i przechodzą trudny ...

  Miasto bez kopalń
  CHORZÓW. To miasto było kolebką śląskiego górnictwa, a dzisiaj nie ma w nim ani jednej czynnej kopalni, zaś huty - ,Kościuszko" i ,Batory" - drastycznie ograniczyły zatrudnienie i przechodzą trudny proces restrukturyzacji. O problemach wynikających z trwałych zmian, jakie dokonały się w tym mieście, dyskutowano podczas sesji naukowej zatytułowanej ,Tradycyjny ośrodek przemysłowy w okresie transformacji i modernizacji społeczeństwa na przykładzie Chorzowa". Poza samorządowcami udział w niej wzięli socjolodzy i ekonomiści z Uniwersytetu Śląskiego.
  Sesja poprzedziła zapowiadane na przyszły weekend ,Święto Chorzowa". Z tej okazji wydano okolicznościową jednodniówkę a także czwarty tom wzorowo redagowanych ,Zeszytów Chorzowskich". W kolejnym numerze tego naukowego periodyku zamieszczone będą materiały z chorzowskiej konferencji.
  (krzyk)

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.