Wybierz miasto

Nasi na wyjazdach

Autor: Andrzej Azyan

2000-05-22, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

Nasi na wyjazdach W Zamościu GKS Katowice zremisował z tamtejszym Hetmanem 1:1, choć goście bliscy byli odniesienia pełnego sukcesu. Prowadzenie dla katowiczan zdobył zdobył Marek Kubisz, który pojawił się na boisku na ...

W Zamościu GKS Katowice zremisował z tamtejszym Hetmanem 1:1, choć goście bliscy byli odniesienia pełnego sukcesu. Prowadzenie dla katowiczan zdobył zdobył Marek Kubisz, który pojawił się na boisku na początku drugiej połowy, zastępując Okoro. Kubisz po otrzymaniu piłki strzelił ładnie z półwoleja.
    Gospodarze wyrównali osiem minut przed końcem spotkania ze strzału Krzysztofa Hajduka. Nieco wcześniej czerowną kartkę otrzymał zawodnik Hetmana Andrzej Wasylitczuk, który wślizgiem wszedł w Grzegorza Oberaja, a kiedy katowiczanin leżał na zimei jeszcze go kopnął. Zespół GKS wystąpił bez Mirosława Widucha, Dariusza Dudka i Adam Bosowskiego. Piłkarze Hetmana zagrali z olbrzymią determinacją, której nie potrafili się przeciwstawić katowiczanie.
    Piłkarze Włókniarza Kietrz w Gdańsku przegrali z Lechią 1:2. Gole dla gospodarzy zdobyli Robert Kugiel (36 i Grzegorz Miłkowski (82), dla gości Roman Kowalczyk (69)
    Kietrzanie słabiej zagrali wcpierwszej połowie. Po przerwie było już lepiej. Zdołali nawet wyrównać, ale w końcówce stracili gola, który pozbawił ich zwycięstwa. Trener Włókniarza Marek Koniarek stwierdził, że po kilkunastu dniach pobytu w Kietrzu nie zdążył jeszcze poznać drużyny. Stara się wprowadzać młodych zawodników z myślą o przyszłym sezonie.
    Broniący się przed spadkiem Grunwald Ruda Śląska przegrał w Krakowie z Hutnikiem 1:2. Dopiero w końcówce pierwszej połowy zaczęły padać bramki. Prowadzenie dla gospodarzy zdobył w 42 minucie Paweł Grzebinoga, ale w 45 min. wyrównał Janusz Slatinschek. Krótko po przerwie w 54 min. drugą bramkę dl Hutnika uzyskał Andrzej Bialek i rozstrzygnął losy meczu.