Wybierz region

Wybierz miasto

  Ocalić od zapomnienia

  Autor: gkm

  2000-06-23, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Ocalić od zapomnienia KATOWICE. Bielska Szkoła Menedżerów, LO im. Powstańców Śląskich w Bieruniu i I LO w Rybniku nadesłały najlepsze prace na konkurs monografii historyczno-literackich, zorganizowany przez Pałac ...

  Ocalić od zapomnienia
  KATOWICE. Bielska Szkoła Menedżerów, LO im. Powstańców Śląskich w Bieruniu i I LO w Rybniku nadesłały najlepsze prace na konkurs monografii historyczno-literackich, zorganizowany przez Pałac Młodzieży w Katowicach
  Tytuł konkursu ,0calić od zapomnienia" narzucał tematykę prac. Chodziło o opis zapomnianych obiektów historycznych, kapliczek, pomników przyrody, postaci ważnych a zapomnianych, obyczajów i tradycji odchodzących w przeszłość. Tematem konkursu mogły być także dzieje śląskich rodzin.
  Na konkurs nadesłano 221 prac z województwa śląskiego. Wśród młodszych uczestników wyróżniono Gimnazjum nr 1 w Zabrzu, Szkoły Podstawowe w Cisownicy, Tarnowskich Górach, Żywcu, Bieruniu i Jaworznie. Nagrodę otrzymała także monografia uczennicy klasy V z SP nr 13 w Katowicach, Kseni Osadczyk.
  (gkm)

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.