Wybierz region

Wybierz miasto

  P. A. Nova Gliwice - Olimpic Tirana 14:1

  Autor: L. Jaź.

  2003-10-09, Aktualizacja: 2004-12-18 17:49

  W drugim dniu rozgrywanego w hali gliwickiej Sośnicy turnieju kwalifikacyjnego Pucharu UEFA w piłce nożnej pięcioosobowej niespodzianek nie było. Felgijska drużyna Action 21 Charleroi, pokonała bez problemów Zareę Balti ...

  W drugim dniu rozgrywanego w hali gliwickiej Sośnicy turnieju kwalifikacyjnego Pucharu UEFA w piłce nożnej pięcioosobowej niespodzianek nie było. Felgijska drużyna Action 21 Charleroi, pokonała bez problemów Zareę Balti (Mołdawia) 10:3 (5:1), a mistrz Polski P. A. Nova Gliwice rozgromił FC Olimpic Tiranę (Albania) 14:1 (7:0). Po tych meczach sprawa awansu do następnej rundy wydaje się rozstrzygnięta, przepustki uzyska jedynie zwycięzca turnieju. W piątek gliwiczanie musieliby wysoko wygrać z Action 21, a w to nie wierzy nawet trener P. A. Novej. - To chyba taka sama abstrakcja jak lot na Marsa - uważa gliwicki szkoleniowiec. - Nasze szanse na awans zostały pogrzebane w pierwszym, meczu z Zareą.

  Ta porażka mocno zabolała i przybiła piłkarzy Novej. Widać to było jeszcze w spotkaniu ze zdecydowanym outsiderem turnieju z Albanii. Po kolejnych bramkach, które sypały się jak z rogu obfitości, nie było nawet widać radości.

  Festiwal strzelecki rozpoczął już w 51 sekundzie Daniel Lebiedziński, którego zabrakło w składzie przeciwko Mołdawianom. - Daniel nie gra w żadnym klubie, ale widać, że ma smykałkę do gry w hali - chwali swojego zawodnika trener Sowiński.

  Lebiedziński w sumie strzelił w tym meczu cztery gole i był najskuteczniejszym zawodnikiem gliwiczan. Dzisiaj piłkarze mają dzień wolny. Jutro ostatnie, spotkania. W pierwszym meczu Zarea Balti zmierzy się z Olimpikiem (godz. 16), a P. A. Nova zagra z Action 21 (godz. 19).

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)