Wybierz region

Wybierz miasto

  "Polityk" z Szamotuł

  Autor: Witold Pustułka

  2000-06-04, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  ,Polityk" z Szamotuł KATOWICE. ,Koniec dyskrminacji; Polska dla Polaków, nigdy nie zgodzę się być szabesgojem oraz liczę na prawdziwe pojednanie Polaków z Żydami" - to trzy wiodące hasła wyborcze kolejnego kandydata na ...

  ,Polityk" z Szamotuł
  KATOWICE. ,Koniec dyskrminacji; Polska dla Polaków, nigdy nie zgodzę się być szabesgojem oraz liczę na prawdziwe pojednanie Polaków z Żydami" - to trzy wiodące hasła wyborcze kolejnego kandydata na Prezydenta RP - Bogdana Pawłowskiego z Szamotuł.
  Pawłowski uczestniczył już w kampanii wyborczej w 1995, ale przed decydującą rozgrywką wycofał się i poprosił swoich ewentualnych wyborców, aby oddali głos na Lecha Wałęsę. Wówczas jednak Pawłowski występował jako prezes Unii Wielkopolan, organizacji regionalnej, której charakter można porównać do Związku Górnośląskiego czy Związku Zagłębiowskiego. Minione pięć lat - jak okazało się wczoraj podczas konferencji prasowej w Katowicach - mocno zmieniły Pawłowskiego.
  - Po 10 latach obowiązywania planu Balcerowicza dokonał się obłąkańczy plan doprowadzenia polskiej gospodarki do stanu masy upadłościowej i zamiany Polaków w parobków - szabesgojów. Żydowskie panowanie nad polskim gojami zostało zachowane - powiedział Pawłowski.
  Jego zdaniem w antypolskim spisku uczestniczą wszyscy - od lewicy, poprzez polityczne centrum aż do prawicy. Takie pojmowanie rzeczywistości nie przeszkadza jednak Pawłowskiemu w publicznym ogłaszaniu swojego konta bankowego z prośbą o przesyłanie na nie każdego dolara, marki i franka. O złotówce nie ma ani słowa. (wit)
  * * *
  Pomijanie konferencji prasowych takich kandydatów na Prezydenta RP, jak Pawłowski byłoby najprostszym rozwiązaniem. Za chwilę otrzyma on przecież w radiu i telewizji przysługujący każdemu kandydatowi czas antentowy i będzie upowszechniał swoje antysemickie dywagacje. Za chwilę ten absolwent wychowania fizycznego z Szamotuł stanie się dla świata kolejnym dowodem nienawiści Polaków do Żydów. Szkoda, że nasi politycy, nie potrafią wyjść z piaskownicy walki o władzę i stworzyć w tym czasie mechanizmów prawnych, które już w zarodku eliminowałaby takich kandydatów do najwyższego urzędu w państwie.
  WITOLD PUSTUŁKA

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.