Wybierz region

Wybierz miasto

  Porozumieli się

  Autor: wag

  2000-06-12, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Huta Gliwice wraca do pracy Porozumieli się! GLIWICE Strajkujący od ponad tygodnia pracownicy Huty Gliwice w sobotę osiągnęli porozumienie z pracodawcą.

  Huta Gliwice wraca do pracy
  Porozumieli się!
  GLIWICE
  Strajkujący od ponad tygodnia pracownicy Huty Gliwice w sobotę osiągnęli porozumienie z pracodawcą. W obecności wojewody śląskiego, Marka Kempskiego oraz przedstwicieli lokalnego samorządu, wystąpujący w imieniu załogi związkowcy reprezentowani przez przewodniczącego NSZZ ,Solidarność" Huty ,Gliwice" SA, Piotra Dudę, podpisali porozumienie z likwidatorem zakładu Joachimem Giemzą i właścicielem większościowego pakietu udziałów nowej spółki Huta Gliwice - Osie, Pawłem Ledwoniem.
  - Jesteśmy zadowoleni z podpisanego porozumienia. Gwarantuje ono ochronę naszych pracowników w okresie likiwidacji przedsiębiorstwa. Myślę, że ci ludzie zasłużyli sobie na to długoletnią pracą. Część z nich zostanie zatrudniona w nowej spółce z zachowaniem świadczeń wynikających z zakładowego układu zbiorowego pracy. Mam nadzieję, że porozumienie będzie realizowane przez pracodawców. Czas pokaże, czy tak się stanie dlatego nasz strajk nie został odwołany, a jedynie zawieszony - powiedział ,DZ" po podpisaniu porozumienia, Piotr Duda. (wag)

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.