Wybierz region

Wybierz miasto

  Porwany za gadanie

  Autor: mech

  2000-06-14, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Porwany za gadanie STRZELCE OPOLSKIE. Tutejszy Sąd Rejonowy aresztował na trzy miesiące 30-letniego Romana D., podejrzanego o udział w porwaniu i pobiciu 16-letniego chłopca.

  Porwany za gadanie
  STRZELCE OPOLSKIE. Tutejszy Sąd Rejonowy aresztował na trzy miesiące 30-letniego Romana D., podejrzanego o udział w porwaniu i pobiciu 16-letniego chłopca. Jeśli zarzuty się potwierdzą, może dostać od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.
  Do incydentu doszło kilka tygodni temu. Szesnastolatek został zaatakowany pod szkołą przez dwóch postawnych mężczyzn. Napastnicy wciągnęli go siłą do samochodu i wywieźli do lasu. Tam zaczęli go bić i straszyć nożem, na koniec zranili go w rękę. Żądali, by ,tyle nie gadał" i zapowiedzieli, że jeśli powie cokolwiek policji, to spotka go coś znacznie gorszego.
  - Chodziło o to, by chłopak nie zeznawał w zupełnie innej sprawie, prowadzonej przeciwko mężczyźnie, który zagroził mu pobiciem żądając zwrotu rzekomych długów. Twierdził podobno, że nastolatek jest mu winny pieniądze za narkotyki. On sam zapewnia, że żadnych narkotyków nie brał - relacjonuje rzecznik opolskiej Prokuratury Okręgowej Roman Wawrzynek.
  Gdy rozpoznany przez chłopaka Roman D. trafił za kratki, stwierdzono, że ma on na koncie także inne przestępstwa. Już wcześniej wszczęto przeciwko niemu sprawy o egzekucję długów, włamanie i znieważenie policjanta, teraz dołączono kolejne zarzuty dotyczące całej serii rozbojów.
  - Jak ustaliliśmy, Roman D. napadał na młodych ludzi, którzy grali na tak zwanych ,fliperach" i zabierał wygrane przez nich pieniądze - wyjaśnia prokurator Wawrzynek. (mech)

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.