Wybierz region

Wybierz miasto

  Pośrednik?

  Autor: mech

  2000-06-15, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Chciał oddać ,fanty" za półdarmo Pośrednik? KLUCZBORK. Tutejsza Prokuratura Rejonowa wszczęła postępowanie przeciwko 54-letniemu mieszkańcowi Częstochowy Henrykowi K.

  Chciał oddać ,fanty" za półdarmo
  Pośrednik?
  KLUCZBORK. Tutejsza Prokuratura Rejonowa wszczęła postępowanie przeciwko 54-letniemu mieszkańcowi Częstochowy Henrykowi K. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia za szczególną postać oszustwa, jaką jest żądanie korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zagarniętego mienia.
  - W grę wchodzi kradzież maszyn spawalniczych na szkodę firmy z Kluczborka. Pod koniec kwietnia ktoś ukradł sprzęt o wartości 100 tysięcy złotych. W kilka dni później do właściciela firmy zadzwonił mężczyzna, który zaproponował, że za 30 tysięcy zwróci ukradziony majątek. Poszkodowany przedsiębiorca nie uwierzył, zaczęły się targi. Tajemniczy rozmówca obniżył stawkę do 20, a potem do 10 tysięcy. Uzgodniono w końcu, że za 5 tysięcy odda jedną z maszyn. Do transakcji miało dojść w jednym z lokali w Częstochowie - opowiada rzecznik opolskiej Prokuratury Rejonowej Roman Wawrzynek.
  Do zwrotu maszyny nie doszło, sprawą zajęła się policja, która namierzyła i zatrzymała tajemniczego pośrednika. Okazał się nim częstochowianin Henryk K. Jak ustalono, już wcześniej na dworcu PKP w Częstochowie przyjął łapówkę w zamian za zwrot seata toledo, który został ukradziony w Namysłowie. Henryk K. został tymczasowo aresztowany, sprawą zajęła się kluczborska prokuratura.
  - Śledztwo trwa, musimy dopiero ustalić, czy zatrzymany mężczyzna rzeczywiście miał kontakt ze złodziejami i występował w roli pośrednika, czy też był po prostu dobrze poinformowany i próbował skorzystać z okazji. Sprawa jest w toku - powiedział prokurator Wawrzynek. (mech)

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.