Wybierz region

Wybierz miasto

  Prokuratorem w burmistrza

  Autor: mech

  2000-06-20, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Prokuratorem w burmistrza NYSA. Burmistrz Nysy Janusz Sanocki dołączył do grona opolskich samorządowców, którymi zajmuje się wymiar sprawiedliwości. Opolska prokuratura postawiła mu właśnie zarzut naruszenia ustawy ...

  Prokuratorem w burmistrza
  NYSA. Burmistrz Nysy Janusz Sanocki dołączył do grona opolskich samorządowców, którymi zajmuje się wymiar sprawiedliwości. Opolska prokuratura postawiła mu właśnie zarzut naruszenia ustawy antykorupcyjnej i naruszenia kapitału zakładowego spółki, której był głównym udziałowcem.
  Z wnioskiem o ściganie Sanockiego wystąpili opozycyjni radni z SLD. Poszło o zaległe 1.200 złotych, jakie spółka ,Fort" winna była miastu za dzierżawione na początku dekady pomieszczenia nad Jeziorem Nyskim. Okazało się, że komornik nie jest w stanie wyegzekwować należności, choć spółka deklarowała, że jej kapitał zakładowy wynosi 5.000 złotych. W tych warunkach SLD uznało, że Sanocki bezprawnie naruszył kapitał założycielski własnej spółki. Opozycja uznała też, że Sanockiego wybrano burmistrzem nielegalnie, bo w chwili wyboru wciąż był współudziałowcem ,Fortu" i tym samym naruszył przepisy ustawy antykorupcyjnej.
  Sprawa stanąć ma na najbliższej sesji Rady Miasta. Niewykluczone, że kwestia ,Fortu" nie będzie jedynym zarzutem pod adresem burmistrza - ,DZ" pisał już o tym, że senator AWS Bogdan Tomaszek wezwał do odwołania Sanockiego za to, że - zdaniem senatora - burmistrz obraził marszałek Senatu Alicję Grześkowiak.
  Sanocki bagatelizuje zarzuty. Twierdzi, że po wyborach w 1997 roku nie wspominał o spółce, bo jest ona w likwidacji i od roku 1994 nie podejmowała żadnych działań. Dodaje, że żadnych zaległych długów wobec miasta nie ma. (mech)

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.