Wybierz region

Wybierz miasto

  Puchar Lata pod patronatem ,Dziennika Zachodniego"

  Autor: TOK

  2000-06-12, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  KATOWICE. Dmytro Tolok z Ukrainy i Białorusinka Anastasja Jakimawa okazali się najlepsi w Tenisowym Pucharze Lata, który wczoraj zakończył się na kortach Budowlanych Katowice.


  KATOWICE. Dmytro Tolok z Ukrainy i Białorusinka Anastasja Jakimawa okazali się najlepsi w Tenisowym Pucharze Lata, który wczoraj zakończył się na kortach Budowlanych Katowice. Ich wygrane nie były zaskoczeniem ponieważ Tolok i Jakimawa byli rozstawieni w turnieju cyklu GTFI z pierwszymi numerami. Oprócz zdobyczy punktowej rankigu ETA zawodników do lat 14, triumfatorzy otrzymali nagrody w postaci markowych komputerów.
  W finale chłopców zagrał zawodnik Nafty Zielona Góra Przemysław Stęc, ale nie powtórzył sukcesu sprzed tygodnia z zabrzańskich MMP, kiedy wygrał z Tolokiem.
  - Byłem zmęczony po trzygodzinnej walce w półfinale. Cieszę się jednak z mojego wyniku, ponieważ mam szansę na awans do ,8" rankingu europejskiego - stwierdził Stęc.
  - W Zabrzu przegrałam z Klepać i teraz udał mi się rewanż. Wierzyłam w swoje siły - powiedziała Jakimawa.
  W turnieju deblowym doszło do skandalu, ponieważ polska para - Maciej Wójcik i Mariusz Adamski oddała mecz finałowy walkowerem. Po prostu Adamskiemu bardzo spieszyło się do domu...
  pófinały: (dziewczęta) Anastasja Jakimawa (1, Białoruś) - Nikola Freislerowa (5, Czechy) 7:5, 3:6, 6:3, Andreja Klepać (4, Słowienia) - Marta Domachowska (2) 6:7, 6:1, 6:1; (chłopcy) Dmytro Tolok (1, Ukraina) - Maciej Wójcik (4) 6:4, 6:3, Przemysław Stęc (2) - Wladimir Nikolenko (3, Ukraina) 5:7, 6:2, 6:2; finały: Jakimawa - Klepać 6:3, 6:3; Tolok - Stęc 6:3, 6:0.
  gra podwójna (finały): Nikolenko i Tolok - Mariusz Adamski i Wójcik (walkower); Anete Bandere i Irina Kuzmina (Łotwa) - Freislerowa i Klepać 2:6, 6:4, 6:3. (TOK)

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.