Wybierz region

Wybierz miasto

  Ukarali szalikowców

  Autor: kra

  2000-06-08, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  TYCHY. We wtorek około godziny 18 w Tychach przy trasie DK - 1 przebrani w policyjne mundury bandyci zatrzymali do ,kontroli" jadącego oplem combo 26-letniego mieszkańca Siemianowic Śląskich.

  TYCHY. We wtorek około godziny 18 w Tychach przy trasie DK - 1 przebrani w policyjne mundury bandyci zatrzymali do ,kontroli" jadącego oplem combo 26-letniego mieszkańca Siemianowic Śląskich. Kierowcę poproszono o przejście do nieoznakowanego poloneza, gdzie niespodziewanie go zaatakowano. Obezwładnionego mężczyznę bandyci przenieśli w głąb lasu i przywiązali do drzewa. Napastnicy odjechali samochodem pokrzywdzonego, w którym znajdowały się części komputerowe wartości 700 tysięcy złotych.
  Napadnięty mężczyzna zdołał się uwolnić. Dotarł do pobliskiej stacji benzynowej Shella i wezwał policję.
  Jak opowiada, sprawców było trzech. Jeden był ubrany w mundur przypominający policyjny, miał białą czapkę i ,lizak". Nieoznakowany polonez stał zaparkowany w leśnej przecince. Na dachu miał tylko,koguta"
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjant w cywilu poruszający się nieoznakowanym radiowozem może nas zatrzymać do kontroli wyłącznie w terenie zabudowanym. Poza nim kontrolę mogą przeprowadzać tylko umundurowani policjanci. Oznakowany radiowóz musi stać w widocznym miejscu. W razie uzasadnionego podejrzenia, że dokonujący kontroli nie są policjantami, kierowca może pojechać dalej nie zatrzymując się, jednak musi jak najszybciej podjechać do najbliższej komendy i zgłosić ten fakt dyżurnemu.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.