Wybierz region

Wybierz miasto

  Ukradli Macieja

  Autor: asz

  2000-06-14, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Ukradli ,Macieja" ŻYWIEC. Dąb ,Maciej", zasadzony miesiąc temu przez marszałka Sejmu Macieja Płażyńskiego, zniknął sprzed zamku w Żywcu. W miejscu, gdzie stało drzewko pozostała jedynie pamiątkowa tabliczka, na której ...

  Ukradli ,Macieja"
  ŻYWIEC. Dąb ,Maciej", zasadzony miesiąc temu przez marszałka Sejmu Macieja Płażyńskiego, zniknął sprzed zamku w Żywcu. W miejscu, gdzie stało drzewko pozostała jedynie pamiątkowa tabliczka, na której znajduje się data 15 maja 2000 roku, upamiętniająca dzień posadzenia dębu.
  Stanisław Kucharczyk, rzecznik żywieckiego powiatu poinformował we wtorek, że dąb zniknął prawdopodobnie pod koniec ubiegłego tygodnia. - Złodzieje nie ruszyli jednak drugiego drzewka posadzonego przez marszałka, ozdobnej katalty - powiedział. Dodał, że w ciągu najbliższych dni posadzony zostanie w tym miejscu nowy dąb. - Mamy nadzieję, że skradzione drzewko ozdabia teraz czyjś ogród i nie zostało zniszczone. Miejsce, gdzie je posadził marszałek należy do bardzo ruchliwych i nie jest w ogóle ogrodzone. Nie będziemy więc prowadzić w tej sprawie żadnego dochodzenia - stwierdził.
  Posadzenie drzewek przez Macieja Płażyńskiego symbolicznie zakończyło akcję zalesiania na Żywiecczyźnie. Dzięki współfinansowaniu jej przez starostwo żywieckie, a także Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, w powiecie żywieckim posadzono 30 tys. drzewek. (asz)

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.