Wybierz region

Wybierz miasto

  Wźne bez paszportu

  Autor: jak

  2000-06-13, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Wźne bez paszportu CIESZYN. - Parź boa tźczowych usi3owa3 wwie*ĺ do Polski 32-letni technik-weterynarz z Sosnowca - poinformowa3a nas wczoraj Elnbieta Gowin, rzecznik prasowy Urzźdu Celnego w Cieszynie.

  Wźne bez paszportu
  CIESZYN. - Parź boa tźczowych usi3owa3 wwie*ĺ do Polski 32-letni technik-weterynarz z Sosnowca - poinformowa3a nas wczoraj Elnbieta Gowin, rzecznik prasowy Urzźdu Celnego w Cieszynie.
  Mźnczyzna podjecha3 do odprawy celnej na przejŚcie w Boguszowicach w niedzielź po po3udniu. Podczas kontroli celnicy znale*li dwa m3ode wźne o d3ugoŚci 25-30 cm w pojemniku z tworzywa sztucznego, który sta3 pod fotelem. Przyby3y na miejsce specjalista ustali3, ne sI to zagronone wyginiźciem Epikratesy, zwane popularnie boa tźczowymi. Mźnczyzna t3umaczy3 celnikom, ne gady kupi3 na gie3dzie w Pradze, gdyn chcia3 za3onyĺ ich hodowlź.
  Boa tźczowe sI chronione przez Konwencjź WaszyngtoEskI o Miźdzynarodowym Handlu Dzikimi Zwierzźtami i RoŚlinami (CITES), która zosta3a podpisana przez wiźkszoŚĺ krajów w 1973 r. Zak3ada ona, ne handel ,dziczyznI" wymaga specjalnych zezwoleE. Wyszczególnione sI w niej wszystkie gatunki roŚlin i zwierzIt, którym grozi wyginiźcie.
  Gady trafi3y do ZOO w Chorzowie. MajI siź dobrze. (jak)

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.