Wybierz region

Wybierz miasto

  Zapiski w klasztorze

  Autor: G.C.

  2000-06-08, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Zapiski w klasztorze KATOWICE, CZĘSTOCHOWA. Katowicki Teatr Studio niemal przez cały lipiec będzie wystawiał w klasztorze na Jasnej Górze sztukę ,Zapiski więzienne" opartą na słynnych refleksjach kardynała Stefana ...

  Zapiski w klasztorze
  KATOWICE, CZĘSTOCHOWA. Katowicki Teatr Studio niemal przez cały lipiec będzie wystawiał w klasztorze na Jasnej Górze sztukę ,Zapiski więzienne" opartą na słynnych refleksjach kardynała Stefana Wyszyńskiego wydanych pod tym samym tytułem. W roli Prymasa Tysiąclecia wystąpi Jerzy Król. Scenografię opracował Andrzej Pągowski. Patronat nad występami Teatru Studio objął między innymi wojewoda śląski Marek Kempski.
  Sztuka będzie wystawiana od 3 do 31 lipca. Spektale będą się rozpoczynać o godz. 12. Organizatorzy zapraszają widzów do Kaplicy Różańcowej. Jeżeli zabraknie biletów na pierwszy seans wówczas sztuka będzie ponownie wystawiana o godz. 12.
  ,Zapiski więzienne" warto obejrzeć z kilku powodów. Po pierwsze przypominają one najtrudniejsze czasy walki państwa z Kościołem. Poza tym dzięki doskonałej grze Jerzego Króla widzowie mogą poznać nie tylko głęboką wiarę, ale również niezłomną postawę kardynała Stefana Wyszyńskiego.
  (G.C.)

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.