Wybierz region

Wybierz miasto

  Zeznania oskarżonych

  Autor: wit

  2000-06-10, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Zeznania oskarżonych KATOWICE. W kolejnym dniu procesu przeciwko pięciu oskarżonym o zagarnięcie z kasy Śląsko-Dąbrowskiej ,Solidarności" 285 tysięcy złotych odczytano zeznania dwóch kolejnych oskarżonych.

  Zeznania oskarżonych
  KATOWICE. W kolejnym dniu procesu przeciwko pięciu oskarżonym o zagarnięcie z kasy Śląsko-Dąbrowskiej ,Solidarności" 285 tysięcy złotych odczytano zeznania dwóch kolejnych oskarżonych. Pierwszy z nich Jacek S., były zaopatrzeniowiec Zarządu Regionu przyznał się do winy, ale jednocześnie oświadczył, że nie czerpał z tytułu uczestnictwa w malwersacjach żadnych osobistych korzyści majątkowych. Drugi z oskarżonych, Piotr R., były wiceprzewodniczący Śląsko-Dąbrowskiej ,S" zaprzeczył natomiast, aby miał cokolwiek wspólnego z całym procederem. Stwierdził, że inny z oskarżonych - Jan S. podsunął mu fałszywe rachunki na łączną kwotę 3,6 tys. złotych, które - nieświadomie - pospisał. Z zeznań wynika ponadto, że zarówno on, jak i były przewodniczący ZR, a obecnie wojewoda śląski - Marek Kempski byli zszokowani faktem, że grupa osób sięgnęła po związkowe pieniądze.
  Wczoraj adwokat Jacka S. złożył wniosek by sąd zastosował wobec jego klienta nadzwyczajne złagodzenie kary z tytułu szczegółowego opisania całego procederu malwersacji. Prosił też o wyłączenie jego sprawy do osobnego postępowania - sąd wniosek odrzucił.
  Adwokat głównego oskarżonego - Eberharda P. wnioskował natomiast o zdjęcie z jego klienta środka zapobiegawczego w postaci zakazu opuszczania kraju. Sąd nie rozpatrzył wczoraj tego wniosku i uczyni to w przyszłym tygodniu. (wit)

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.