Wybierz region

Wybierz miasto

  Zjazd zielonoświątkowców

  Autor: Ewa Dereń

  2000-06-12, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Zjazd Zielonoświątkowców KATOWICE, CHORZOW. Katowicki Kościół Zielonoświątkowy Zbór Betania zorganizował w miniony weekend Kongres Zielonoświątkowy Zborów Okręgu Południowego.

  Zjazd Zielonoświątkowców
  KATOWICE, CHORZOW. Katowicki Kościół Zielonoświątkowy Zbór Betania zorganizował w miniony weekend Kongres Zielonoświątkowy Zborów Okręgu Południowego. W sobotę na stadionie Ruchu Chorzów zebrali się przedstawiciele niemal wszystkich zborów, których na terenie od Cieszyna po Gorlice i Skarżysko Kamienną jest 35. To już czwarty taki kongres organizowany przez Betanię dla braci z Południa Polski. W ubiegłym roku spotkali się na stadionie w Jaworznie. Tegoroczne spotkanie połączono z obchodami 25-lecia Zboru Betania.
  - Jest to impreza przede wszystkim integracyjna, byśmy mogli się poznać i zaprzyjaźnić - mówi gospodarz Kongresu, pastor zboru w Katowicach Marian Dwulat. - W naszym kościele osobiste kontakty braci są bardzo ważne. Dzięki temu zawsze możemy liczyć na swoją pomoc, a to pozwala realizować najważniejsze przykazanie naszej wiary - przykazanie wzajemnej miłości.
  Spotkanie na stadionie odbywało się w piknikowej atmosferze. Na murawie rozłożyły się całe rodziny. Wyrosły parasole, grille, jeszcze podczas głoszenia słowa Bożego zaczął snuć się charakterystyczny grillowy dym. Całodniowa impreza, podzielona na część modlitewną i towarzyską, przebiegała w bardzo radosnej atmosferze.
  - Nabożeństwa zielonoświątkowców są bardzo spektakularne dla gości z innych wyznań - mówi pastor Dwulat. - Niektórych szokują nasze tańce i śpiewy urządzane w kościele. Dla nas jest to główna forma modlitwy. Uważamy, że chrześcijaństwo to bardzo radosna religia. Kontrowersyjne dla obserwatorów mogą być charakterystyczne dla naszego ruchu tzw. przeżycia charyzmatyczne - przemawianie obcymi językami, uzdrowienia, nawócenia. Tych, którzy chcieliby zobaczyć na czym to polega, zapraszamy. Nasze nabożeństwa są otwarte.
  Podczas spotkania na stadionie takich gości z zewnątrz było sporo. Wielu zielonoświątkowców przyprowadziło znajomych spoza tego kościoła. W sumie na stadionie modliło się i bawiło ponad 400 osób.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.