Wybierz region

Wybierz miasto

  Złapali tramwajarza

  Autor: kra

  2000-06-20, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Złapali ,tramwajarza" ŚWIĘTOCHŁOWICE. W areszcie śledczym przebywa 39-letni Tomasz Sz. z Zabrza, który 21 maja napadł na młodą kobietę wracającą do domu nocnym tramwajem.

  Złapali ,tramwajarza"
  ŚWIĘTOCHŁOWICE. W areszcie śledczym przebywa 39-letni Tomasz Sz. z Zabrza, który 21 maja napadł na młodą kobietę wracającą do domu nocnym tramwajem. Pasażerka wysiadła z wozu przy ulicy Bytomskiej w Świętochłowicach. Wtedy też opuścił tramwaj wysoki, łysiejący osiłek w ortalionowej kurtce. Przez kilka minut śledził upatrzoną ofiarę.
  - Na ulicy Zubrzyckiego złapał dwudziestolatką za włosy. Przystawił jej do szyi nóż. Zaczął wlec w stronę pobliskich zarośli. Kobieta wykorzystała sekundę nieuwagi napastnika. Z torebki wyszarpnęła dezodorant i spryskała jego twarz. Gwałciciel puścił kobietę, której udało się uciec - stwierdza nadkomisarz Leszek Pomietło z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach.
  Tego samego dnia napadnięta zgłosiła się na policję. Oficerowie śledczy założyli, że bandyta atakuje pasażerki nocnych tramwajów. Przekazali więc dyspozytorom i motorniczym portret pamięciowy zwyrodnialca. Po kilkunastu dniach jeden z pracowników Przedsiębiorstwa Komunikacji Tramwajowej dostrzegł podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Zawiadomił policję. Mundurowi zatrzymali Tomasza Sz., którego rozpoznała dwudziestoletnia świętochłowiczanka.
  - Przestępca przyznał się do próby zgwałcenia. 39-letni zabrzanin od 1985 roku trzykrotnie był już karany za gwałty oraz czyny lubieżne. Pod koniec ubiegłego roku wyszedł na wolność - powiedział nam wczoraj nadkomisarz Leszek Pomietło.
  (kra)

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.