Gliwice: Biuro Paszportowe teraz mieści się w Nowych Gliwicach, przy ul. Bojkowskiej 37

Pamiętajcie, teraz już nic nie załatwici z paszportami przy ul. Powstańców Warszawy w Gliwicach. Paszportówka jest przeniesiona.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij


Dotychczas działała ona przy ul. Powstańców Warszawy 10.
Teraz osoby chcące złożyć wniosek paszportowy lub odebrać gotowy dokument są obsługiwane przy ul. Bojkowskiej 37 (teren Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice”, budynek nr 4 – dawna Maszynownia KWK Gliwice).

Oprócz tego, od 2 maja do 31 lipca, gliwicka Delegatura Paszportowa będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 7.30. do 15.30, a we wtorki i czwartki dłużej – od 7.30 do 17.30.

Komentarze (15)

avatar
avatar
Emilia W (gość)

Chciałam napisać, że doceniam postępy urzędu, kreowanie dogodnych placówek, wychodzenie klientom na przeciw. Sam pomysł umieszczenia fotografa w placówce jest bardzo udany i wierzę, że mój dzień i poziom zadowolenia z placówki byłby bardzo wysoki, gdyby ktoś bardziej solidnie przyłożył się do zatrudniania pracowników.

Jestem miłośnikiem fotografii i nie mogłam zapłacić za te zdjęcia: to byłaby obraza dla fotografów i dla tego zawodu.
Dla sprostowania pragnę dodać, iż zdaję sobie sprawę, iż zdjęcie w paszporcie to zdjęcie w paszporcie. Większosc z nas wygląda na nich smiesznie, nie tak jak by chciała, ale nie o to chodzi. Chodzi o to jak traktuje się ludzi, którzy płacą za naszą pracę.
Jestem stewardessą największych światowych linii, i tygodniowo mój paszport ogląda około 5 różnych straznikow na innych kontrolach granicznych. Nie zależy mi na tym jak prezentuje się na paszportowym zdjęciu, tak długo, jeżeli jest one wykonane profesjonalnie i rzetelnie. Zdjecie smieszne, wykonane amatorskim apartem, jakim obsluguje się pan fotograf w państwa biurze (nikon d3100) reprezentuje zle mnie, mój kraj i państwa urząd.
Dziekuje za uwagę i proszę się zastanowić nad ludzmi którzy dla państwa pracują. Po rozmowie z panią fotograf z centrum wiem, ze jest wiele wykwalifikowanych osob, takich jak ona sama, które za ta posade oddalyby wiele.

Pozdrawiam,
Emilia W

avatar
Emilia W (gość)

. Cena jest wyższa niż u większości Gliwickich fotografów, ale jest na miejscu i szybko, więc nie zwróciłam na to większej uwagi. Fotograf zachowywał się po prostu chamsko. W momencie kiedy poprawiałam sobie włosy przed lustrem, skomentował, że nie ma czasu, i ktoś jest za mną w kolejce. Puściłam to mimochodem. Każde próby nawiązania rozmowy zostały stłamszone jakąś chamską odpowiedzią. Przysiadłam się do biurka w celu wybrania zdjęcia, tak jak się to robi u każdego normalnego fotografa, po czym usłyszałam odgłos drukarki. Zapytałam, czy drukuje zdjęcia, bo liczyłam na to, że będę miała szansę pomóc w wyborze. Fotograf wyśmiał mnie i odburknął coś w rodzaju, że to nie rewia mody, tylko zdjęcie do paszportu. Zdjęcie które wydrukował było śmieszne: nie oczekiwałam zdjęcia jak z okładki, nie robię zdjęć paszportowych pierwszy raz, ale połowa włosów sterczała do góry, więc zapytałam, dlaczego tego nie skorygowaliśmy. Fotograf odparł, że nie ma czasu na jakieś pierdoły i photoshopowanie moich zdjęć. Zapytałam, dlaczego wobec tego po prostu nie powiedział mi, że włosy tak właśnie wyglądają, na co otrzymałam kolejną chamską odpowiedź i zdjęcia rzucone na blat. Nie kupiłam zdjęć, i jechałam w największych korkach do centrum, gdzie za tą samą cenę zostałam potraktowana jak człowiek.

avatar
Emilia W (gość)

NIE RÓBCIE ZDJĘĆ U FOTOGRAFA W URZĘDZIE. Biuro wygląda bardzo miło i przyjemnie, i już byłam gotowa stwierdzić, że życie urzędowe się w Polsce zaczyna zmieniać na lepsze. Można powiedzieć, że wszystko jest pomyślane z głową, co w naszym kraju nie zdarza się często. Można zapłacić i zrobić zdjęcia na miejscu, można płacić kartą, budynek jest ładny. Ale nawet wszystkie te idealne warunki może zniszczyć podejście i obsługa klienta. Z lenistwa i wygody zdecydowałam się, tak jak większość osob w urzędzie zrobić zdjęcie u tamtejszego fotografa. Zostałam potrakowana tak, że sama nie mogłam w to uwierzyć

avatar
a.s (gość)

Czy 20.06 biuro bedzie otwarte? ( piatek po Bożym Ciele) czy biuro robi sobie dlugi weekend?

avatar
asia (gość)

brak nr telefonu pod który można się dodzwonić i uzyskać informację, złe oznaczenie budynku, brak informacji o dojeździe itp.plamy. Wstyd dla osób zarządzających. Jeżeli zamknięto urzędy w mniejszych miastach i zostały tylko te w większych, lub jednostki terenowe to należałoby zadbać o INFORMACJĘ!!!! dla osób które nie koniecznie muszą być mieszkańcami Gliwic i znać świetnie topografię miasta. Od petenta wymagana jest kropka nad ,,i'' we wniosku bo inaczej nie zostanie przyjęty a petent od urzędu nic nie może wymagać, a wymaga nie wiele: pełnej i czytelnej informacji !

avatar
gliwiczanka (gość)

Na każdej stronie podany inny nr telefonu, ot tak, żeby nie dzwonić i nie zamęczać zapracowanych urzędników. Numer powyżej - błędny, na stronie Urzędu Miejskiego https://gliwice.eu/aktualnosci/miasto/sprawy-paszportowe kolejny numer a jeszcze inny na stronie Śl. Urzędu Wojewódzkiego https://gliwice.eu/aktualnosci/miasto/sprawy-paszportowe. Tak więc władze dbają, abyśmy sobie podzwonili i mieli "kontakt ze społeczeństwem" a że koszty za niedbałość i niekompetencje my pokrywamy....kogo to obchodzi. Ot tak spostrzeżenia z życia odpowiedzialnego zawodu urzędnika utrzymywanego z naszych pieniędzy, który nie ponosi absolutnie żadnej odpowiedzialności za swoją prace i podejmowane decyzje... o ile już je po miesiącu podejmie

avatar
ryd (gość)

Może byście uzupełnili informacje!??!!!! Dziś czwartek ,pojechałem złożyć podanie i pocałowałem klamkę. Dziś czynne do 15:30
Zwróci mi ktoś kase za czas i benzyne bo stałęm w korkach godzine by sie tam dostać

avatar
anna (gość)

mile bylo moje zaskoczenie ,wszystko zalatwilam na miejscu,mozna zrobic oplate w kasie i zdjecie paszportowe ,wyszlam z urzedu bardzo zadowolona...

avatar
klient (gość)

Może ktoś mógłby oznakować nowe biuro paszportowe przy ul Bojkowskiej , nie ma tam żadnej informacji jak dojechać i gdzie się znajduje, żadnej tabliczki na budynku (zgaduj zgadula)
czy tak drogie są tabliczki informacyjne ?
-ze starego budynku biura nie można powiesić

avatar
zainteresowany (gość)

Przydał by się numer konta, na który należy wpłacić opłatę paszportową, bo niestety na miejscu wpłacić się nie da!

Wybierz kategorię