Adrian Klepczyński po meczu Lech - Piast: Lech nas solidnie wypunktował

Wojciech Maćczak
Zdaniem obrońcy Piasta Gliwice o wysokiej porażce zespołu w Poznaniu zadecydowała przede wszystkim pierwsza bramka, po której jego zespół otworzył się i dążył do wyrównania. Klepczyński stwierdził, że goście popełnili sporo błędów, które Lech bezlitośnie wykorzystał i dzięki temu wygrał 4:0.

Wysoka porażka z Lechem przerwała waszą passę czterech zwycięstw z rzędu. Długo jednak byliście równorzędnym przeciwnikiem dla „Kolejorza”.
Do przerwy remisowaliśmy 0:0 i różnie mógł ten mecz wyglądać. Lech miał swoje okazje, my również stwarzaliśmy sytuacje. W drugiej połowie po stracie bramki ruszyliśmy do przodu. Błędy, błędy i jeszcze raz nasze błędy sprawiły, że straciliśmy aż cztery gole.

Lech Poznań - Piast Gliwice 4:0 [WIDEO]. Zobacz kulisy meczu

Dwie pierwsze bramki padły po strzałach z okolicy linii pola karnego, gdzie rywale mieli zbyt dużo swobody. Pańskim zdaniem były to błędy obrony?
Nie wiem, ciężko mi teraz powiedzieć. Trzeba to obejrzeć, przeanalizować, na razie nie chcę się na ten temat wypowiadać.

A co stało się w ostatnim kwadransie gry, kiedy Piast praktycznie nie istniał na boisku?
Ruszyliśmy bardzo zdecydowanie do przodu, chcieliśmy nadrabiać punktową stratę, a Lech nas wypunktował i to dosyć mocno.