Bieg Damrota w Pilchowicach 2014. Wyniki

MAKI
Bieg Damrota w Pilchowicach. Wzięło w nim udział ok. 150 osób. Jego trasa licząca ponad 4 km poprowadzona została ulicami wokół stadionu LKS Victoria Pilchowice. To sportowa impreza upamiętaniająca ks. Damrota, patriotę i działacza społecznego.

Bieg Damrota w Pilchowicach to impreza na stałe już goszcząca w kalendarzu biegowych wydarzeń. W tym roku Impreza wchodziła w skład obchodów XV Dożynek Wojewódzkich w Pilchowicach.

Zawody przeprowadzone zostały w następujących kategoriach wiekowych: do 13 lat – dziewcząt, do 13 lat – chłopców, 14-25 lat – kobiet, 14-25 lat – mężczyzn, 26-45 lat – kobiet, 26-45 lat – mężczyzn, 46 lat i starsi – kobiet, 46 lat i starsi – mężczyzn. Impreza zorganizowana została przez Starostwo Powiatowe w Gliwicach oraz Urząd Gminy w Pilchowicach.
W Biegu wzięło udział ok. 150 osób. Jego trasa licząca ponad 4 km poprowadzona została ulicami wokół stadionu LKS Victoria Pilchowice.

I miejsca w poszczególnych kategoriach zajęli: Bogumiła Kowalska, Agnieszka Ochota, Anita Kisiel, Grażyna Toska-Kunert, Dawid Mielke, Nataniel Swat, Michał Garczarczyk i Andrzej Grusik. Zwycięzcy Biegu otrzymali puchary, natomiast wszyscy uhonorowani zostali medalami, wręczonymi przez wicestarostę gliwickiego Waldemara Dombka, wójt Gminy Pilchowice Joannę Kołoczek-Wybierek i przewodniczącego Rady Gminy w Pilchowicach Andrzeja Ogórka. Warto podkreślić, że w Biegu wzięli udział m.in. Sławomir Adamczyk z Zarządu Powiatu Gliwickiego, radny Andrzej Frejno oraz kilkoro pracowników Starostwa Powiatowego w Gliwicach. Biegaczom kibicował m.in. poseł na sejm RP Piotr Pyzik.
Po zakończeniu imprezy reprezentanci Powiatu Gliwickiego i Gminy Pilchowice złożyli wieńce na grobie ks. Konstantego Damrota, mieszczącym się na małym cmentarzu w parku otaczającym Szpital Chorób Płuc.