Na Zamku w Toszku 3 maja odbędą się mistrzostwa łucznicze 3D

Na Zamku w Toszku 3 maja odbędą się mistrzostwa łucznicze 3D.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dla wielu z nas rozpoczęła się czterodniowa majówka. Jak atrakcyjnie spędzić ten czas? Polecamy imprezy i wydarzenia, które będą miały miejsce w nadchodzących dniach.

TOSZEK
2 maja na boisku KS Zamkowiec zaplanowano występy artystyczne. Wystąpi zespół break-dance z Toszka oraz duet Grzybki. Początek o godz. 16.
3 maja na toszeckim zamku odbędzie się koncert promenadowy. Początek o godzinie 19, w ramach koncertu zabawa taneczna z zespołem Blue Boys.
GLIWICE

3 maja - koncert zespołu PIN z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej i gościem specjalnym - solistką Opery Krakowskiej, Katarzyną Oleś-Blachą. Miejsce - plac Krakowski, początek godz. 18.

Kochasz Depeche Mode? W Rock'a Clubie na Rynku odbędzie się 2 maja zlot fanów Davida Gahana i jego kolegów. Start imprezy o godz. 20. Bilety kosztują 10 złotych.

PANIÓWKI
2 maja - festyn rodzinny w Parku Joanny. Festyn rozpocznie się o godzinie 15. nabożeństwem majowym w kościele parafialnym pw. św. Urbana, połączonym z koncertem organowym w wykonaniu Rafała Majowskiego oraz występem solistki Agnieszki Jadamus. W programie festynu m.in.
występ młodzieżowych zespołów "Cantavi" i "41. Ponadto wystawa strojów śląskich, przejażdżki konne, dmuchane zamki.

Zabrze
Muzyczna majówka odbędzie się 3 maja w Parku Poległych Bohaterów. Wśród atrakcji godz. 17. na scenie pojawią się kabarety: Noł Nejm, Noc i Kałasznikow. Gwiazdą wieczoru o godz. 20.30 będzie Krzysztof K.A.S.A. Kasowski.

CHORZÓW
30 kwietnia (godz. 9.) i 1 maja (godz. 10.) w Rosarium - zawody z cyklu Dog Chow Disc Cup, czyli "latających psów". Wśród konkurencji m.in. psie okazy z frisbee.

TOSZEK
2 maja na boisku KS Zamkowiec zaplanowano piłkarskie rozgrywki. Warto obejrzeć mecz chłopcy kontra dziewczęta.

Gliwice
Na stronie stowarzyszenia Gliwickie Metamorfozy (www.gliwiczanie.pl) zostanie 1 maja opublikowana trasa do samodzielnego przejścia lub grupowo, z przewodnikiem. Kolejna trasa pojawi się w czerwcu. Dzięki temu będzie można zdobyć punkty do ustanowionej przez stowarzyszenie odznaki "Wędrowiec Gliwicki". Punkty będą się liczyć do punktacji zdobywanej podczas wakacyjnych wycieczek tematycznych.

Gliwice
Od 1 maja można się już wspinać na najwyższy punkt widokowy w mieście, czyli wieżę widokową kościoła pw. Wszystkich Świętych. Wejścia z przewodnikiem. w każdą niedzielę o godz. 16. i 17. Bilet kosztuje 3 złote

Zabrze
Amatorzy ekstremalnych przeżyć ucieszy informacja, że od 1 maja rozpocznie się sezon Parku Linowego na terenie Kąpieliska Leśnego w Maciejowie. Koszt to 30 zł za godzinę ćwiczeń.

Rachowice
Ścieżka Przyrodniczo-Leśna "Rachowice" usytuowana jest w odległości 4 km od Sośnicowic. Można wybrać dwa warianty trasy. Trudniejsza, dwukilometrowa pocięta jest jarami i potokami. Druga, 800-metrowy przeznaczona jest dla najmłodszych.

PYSKOWICE
W hali widowiskowo-sportowej odbędzie się 2 maja o godz. 9 turniej dziewcząt w piłce siatkowej. 3 maja od godz. 11. na boisku "Wembley" trwać będzie turniej chlopców w piłce nożnej 11-osobowej. Tego samego dnia na zbiorniku w Pławniowicach (godz. 7). rozpoczną się Otwarte Zawody Spławikowe.

Toszek
Przez majowy weekend czynna będzie wieża toszeckiego zamku. Wejście kosztuje 3 złote.

Pławniowice
bZwiedzanie Zespołu Pałacowo-Parkowego o godz. 16. Oprowadza przewodnik. Bilet w formie cegiełki kosztuje 6 zł - dorośli, dzieci - 4 zł.

WILCZA
Festyn majówkowy na boisku LKS-u.

Chudów
Otwarcie sezonu. Ogólnopolska zbiórka krwi "Motoserce". W programie koncerty zespołów Whiskey River oraz Sacha Runa, pokazy kowbojskie, wioska indiańska, pokazy ratownictwa drogowego. Start - godz. 11.

Gliwice
W Zamku Piastowskim zostanie otwarta 1 maja wystawa poświęcona wizycie apostolskiej Jana Pawła II w naszym mieście. Będzie ją można zwiedzać w tym dniu od 14. do 16.

Gliwice
Palmiarnia Miejska będzie czynna 1 i 3 maja od 9. do 18. (kasa czynna do godz. 18.). Bilety kosztują od 3,50 zł do 5 zł (dzieci do lat 4 bezpłatnie).

Knurów
3 maja przy plenerowej estradzie przy ul. 1 Maja rodzinny festyn. Początek o 17. Wystąpią Music Joy, mażoretki, będzie pokaz break-dance. Na koniec zagra zespół Centrum. Wstęp wolny.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!