Spotkanie było okazją do wielu wspomnień Spotkanie było okazją do wielu wspomnień

Spotkanie było okazją do wielu wspomnień (© Fot. Wojciech Baran)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Przez 25 lat istnienia Szkoły Podstawowej nr 12 na osiedlu Kopernika przewinęło się ponad 20 tysięcy uczniów. Nic więc dziwnego, że podczas zaplanowanego hucznego jubileuszu było co wspominać.

Przed laty szkoła należała do jednej z największych w mieście. A ponieważ funkcjonowała na największym osiedlu w Gliwicach, uczniowie uczyli się w systemie trzyzmianowym. Jak podkreśla dyrektor placówki Barbara Benke, na przestrzeni lat szczególnie radują sukcesy podopiecznych. To zarówno osiągnięcia sportowe, choć szkoła nie ma takiego profilu, jak i naukowe. To 23 laureatów i 33 finalistów konkursów wojewódzkich i ogólnopolskich. Wystarczy wspomnieć, że przez 10 lat z rzędu uczniowie zajmowali czołowe lokaty w wojewódzkiej olimpiadzie historycznej. Dziś także może pochwalić się wynikami - w sprawdzianie szóstoklasistów SP nr 25 zawsze jest powyżej średniej krajowej i wojewódzkiej.

Szkoła od początku istnienia miała też bardzo dobre wyposażenie. Jako jedna z pierwszych mogła się pochwalić pracownią komputerową i szkolnym radiowęzłem.
Najbardziej znani absolwenci szkoły z osiedla Kopernika to m.in. Michał Czachowski, jeden z najlepszych polskich gitarzystów flamenco, fotografik Rafał Milach - laureat nagrody World Press Photo z 2008 roku, czy Bartosz Garsztecki - członek kadry narodowej w judo, dziesięciokrotny medalista mistrzostw Polski.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!