Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Człowiek Roku 2016 Gliwice i powiat gliwicki

Piotr Sobierajski/MAKI
Człowiek Roku 2016 Gliwice i powiat gliwicki

Czas na wybór „Człowieka Roku 2016”. Czy znacie Państwo kogoś, kto uratował ludzkie życie albo bezinteresownie pomógł, zmieniając czyjeś życie? A może znacie kogoś, kto swoją pasją i zaangażowaniem zaraża innych, by zmieniali na lepsze środowisko, w którym żyjemy lub wspierali seniorów w godnym życiu? To tylko przykłady, czekamy na zgłoszenia Państwa kandydatów.

Strona ze zgłoszeniami:
PLEBISCYT: Człowiek Roku 2016 w Gliwicach i powiecie gliwickim eliminacje powiatowe

Człowiek Roku 2016 w Gliwicach i powiecie gliwickim. Doceńmy tych, którzy są wyjątkowi

Pierwsza szóstka osób, które naszym zdaniem zasługują na taki tytuł już jest. Kto wśród nominowanych?

Podkomisarz Zbigniew Kaliszewski z gliwickiego garnizonu policji uratował podczas urlopu tonące w Bałtyku dziecko. Nie wahał się, ale też nie pochwalił swoim wyczynem, bo to skromny i zaangażowany człowiek. Gdyby nie jego czyn, chłopczyk by dziś nie żył.

Dr Artur Pakosz jest dyrektorem Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. Teraz on i jego zespół stoją przed wyzwaniem, jakim jest rozbudowa gliwickiego hospicjum. Niezmordowany pasjonat i popularyzator idei hospicyjnej i łamania tabu, jakim jest ta forma opieki.

Adam Ziaja jest zaangażowanym nauczycielem przedmiotów turystycznych w knurowskim Paderku i wychowawcą młodzieży. Nie tylko zaszczepił w młodych ludziach podróżniczą pasję, ale i ciekawość świata i otwartość na różne kultury. Jest pomysłodawcą Szkolnej Ekspedycji, ale także współtwórcą Międzyszkolnego Festiwalu Podróżniczego Carpe Diem.

Jarosław Mencfel jest dyrektorem Domu Pomocy Społecznej w Sośnicowicach. Jego zaangażowanie sprawia, że ten ważny ośrodek wpisał się w lokalną społeczność, a podopieczne, pomimo poważnej sytuacji zdrowotnej, wychodzą do tej społeczności. Ośrodek organizuje integracyjne festyny, realizujące ważne społecznie idee.

Wojciech Kotylak jest zastępcą kierownika Warsztatów Terapii Zajęciowej Tęcza w Gliwicach, zastępca kierownika WTZ „Tęcza”, organizator Gliwickich Spotkań Tęczowych, działa także w Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach. Pasjonat pracy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie.

Człowiek orkiestra z sercem na dłoni. Pod jego kierownictwem uczestnicy warsztatów zdobywają kulturalne laury i nagrody.

Adam Spiecha jest trenerem i założycielem klubu Garda Gierałtowice. To nie tylko trener bokserski, ale o wiele więcej: także wychowawca i przyjaciel młodzieży, zabiegający o wszechstronny rozwój swoich podopiecznych. Człowiek, który jest dla nich wzorem.

Wiemy, że wybór nie będzie łatwy, bo wokół nas nie brakuje tych, którzy chętnie angażują się w akcje charytatywne i społeczne. Wspierają potrzebujących, organizują czas wolny najmłodszym, ratują naszych czworonożnych przyjaciół albo po prostu mają dobre pomysły i dbają o to, by z każdym dniem rozwijały się i stawały się nam coraz bardziej przyjazne dzielnice, gminy, miasta.

Doceńmy zatem tych, którzy na co dzień robią więcej niż wynika to z ich codziennych obowiązków. Pokażmy im, że dobro które dają nam w codziennych, często małych sprawach, wraca. I że są dla nas wzorcem, zostawiają po sobie ślad. Zachęcamy więc do zgłaszania swoich faworytów. Można to będzie zrobić aż do 2 lutego 2017 r. za pośrednictwem portali naszemiasto.pl (np. katowice.naszemiasto.pl, sosnowiec. naszemiasto.pl) w 31 miastach i gminach województwa śląskiego. Kandydatury można też zgłaszać bezpośrednio w panelu dostępnym na stronie internetowej www.dziennikzachodni.pl/czlowiekroku. Tam też dostępny jest regulamin plebiscytu . Zgłoszenia można również przesyłać drogą elektroniczną na adres: joanna.pajak@ polskapress.pl.

Pierwszym etapem plebiscytu będzie wybór „Człowieka Roku 2016” właśnie w 31 miastach i powiatach woj. śląskiego. Obecnie czekamy na Państwa zgłoszenia i kandydatury, a głosowanie w eliminacjach powiatowych rozpocznie się 13 stycznia 2017 r. i potrwa do 10 lutego 2017 r., do godz. 11.59.

Głosować będzie można na trzy sposoby. Za pomocą klików na stronie internetowej (od 13 stycznia do 3 lutego do godz. 11.59, jeden klik to jeden głos, a dzienny limit oddanych głosów - kliknięć - wynosi 5 z jednego urządzenia). Za pomocą Face-booka (od 13 stycznia 2017 r. do 3 lutego 2017 r. do godz. 11.59, jeden klik to trzy głosy) oraz wysyłając SMS-y. Głosując za pośrednictwem SMS Premium każdy uczestnik plebiscytu otrzyma kod do e-wydania „Dziennika Zachodniego”. Koszt SMS-a to 2,46 zł z VAT.

Do etapu wojewódzkiego przejdzie po trzech laureatów z każdego powiatu. Głosowanie w finale wojewódzkim trwać będzie od 17 lutego 2017 r. do 17 marca 2017 r. do godz. 11.59. Posiedzenie kapituły plebiscytu odbędzie się 21 marca 2017 r., a dzień później ogłoszone zostaną wyniki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gliwice.naszemiasto.pl Nasze Miasto