Śląska Akademia Ekologiczna szykuje się do debaty pod patronatem przewodniczącego Parlamentu Europejskiego prof. Jerzego Buzka, która odbędzie się 10 czerwca w Media Centrum w Sosnowcu.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Akademia powstała w styczniu 2010 roku z inicjatywy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i redakcji Dziennika Zachodniego. Jej celem jest stworzenie proekologicznego ruchu, do którego dołączą ludzie nauki, sztuki, świata biznesu, mediów i życia publicznego. Tematem najbliższej społecznej dyskusji będzie gospodarka odpadami.

Przewidziana jest konferencja z udziałem przedstawiciela Ministerstwa Środowiska, Gabrieli Lenartowicz - prezesa WFOŚiGW w Katowicach oraz Elżbiety Kazibut-Twórz, redaktor naczelnej "Polski Dziennika Zachodniego". Wystąpi między innymi Witold Naturski z zespołu doradców przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, senator Andrzej Misiołek, szef spółki Beskid Jerzy Starypan. Rozważana będzie kwestia gospodarki odpadami, która stanowi największy i najpilniejszy obecnie problem ekologiczny w kraju. Zilustruje go film TVS o problemie śmieci w woj. śląskim. Przewidziana jest obecność około 40 dziennikarzy.

Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    bajtel (gość)

    Noooo, Ślązaków to Buzek na tym posiedzeniu zbyt wielu nie zobaczy, pomimo że temat dla nas interesujący