(© ARC)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dzisiaj powstające w Gliwicach Centrum Dystrybucyjne Tesco organizuje Dni Otwarte, na które zaprasza chętnych do podjęcia pracy. Czeka na nich 1000 miejsc.

Powstające przy węźle Sośnica Centrum Dystrybucyjne Tesco, mające zaopatrywać sklepy tej sieci na południu Polski, szuka pracowników. Dzisiaj o godzinie 9., 10. oraz 11. w Centrum Rekrutacyjnym (ul. Bojkowska 59c) odbędą się Dni Otwarte, w trakcie których prowadzony będzie nabór pracowników.

Docelowo firma chce zatrudnić ponad 1000 osób pracujących w systemie trzyzmianowym. Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Gliwicach, poszukiwani są głównie magazynierzy, pracownicy administracyjni magazynu oraz pracownicy techniczni. Zainteresowani powinny przynieść ze sobą życiorys. Centrum ma ruszyć jeszcze w tym roku.

Pod koniec czerwca wmurowano kamień węgielny pod inwestycję. Hala ma mieć powierzchnię 57 tys. m kw. Już w czasie świąt ma działać pełną parą. Wtedy też zatrudnionych będzie ok. półtora tysiąca pracowników.

Nowe miejsca pracy oznaczają większe wpływy do budżetu, a co za tym idzie, pieniądze na kolejne inwestycje. Jednak pracę znajdą tu nie tylko gliwiczanie. Rozbudowana infrastruktura pozwoli dotrzeć tu również mieszkańcom innych miast – twierdzi Zygmunt Frankiewicz, prezydent miasta.

– Oprócz pracowników na hali, będziemy również tworzyć kadrę kierowniczą. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zacząć pracę na niższym szczeblu i awansować. 90 proc. naszej kadry kierowniczej pochodzi z wewnętrznego awansu – mówi Michał Sikora, rzecznik prasowy Tesco Polska.

Do końca roku ma również postać 50 nowych sklepów Tesco. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, gliwicki magazyn stanie się centrum dystrybucyjnym nie tylko na Polskę południową. Będą stąd rozwożone towary również do sklepów w Czechach i na Słowacji.

Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

arek (gość)

witam jestem gotowy podjecia pracy jako magazynier pracowalem w lidlu zagranica w mrozni w warunkach - 35 stopni moj numer 518310838

Bartek Bartnik (gość)

Szanowni panstwo chcial bym odwas usyskac informacji czy mial bym jakieś szanse na podjecie pracy porosił bym o kontakt telefoniczny pod numerem tel:514-718-654 z powarzaniem Bartek.

tomasz (gość)

mam uprawnienia na wozki widlowe i pracowalem na magazynach moj numer 506809199 prosze o kontakt szukam pracy

Duch (gość) (Gbb)

Witam , no nie wiem skoro nie umiesz podstawowej sprawy jak np. tabliczka mnożenia to o czym ty w ogóle mówisz nad tym sie zastanów

mrozowski (gość)

Szanowni panstwo prosiłbym o kontak mam duze doswiadczenie na wózku i jako magazynier mój numer telefonu 608775173

Gbb (gość)

Słyszałam ze podczas rekrutacji testuje sie ludzi (np. magazynierów)z testów matematycznych bez uzycia kalkulatora. W dobie 21 wieku wszyscy je uzywamy. Dobrze wiec bylo by znac zakres testow by se przypomniec podstawowe zasady liczenia na kartce, co juz dawno odeszło do lamusa nawet sie nad tym człowiek tak naprawde nie zastanawia.

poinformowana (gość)

CV możesz złożyć w formie elektronicznej na stronie Tesco w zakładce "magazyny dystrybucyjne".