Wydarzeniem festiwalu będzie pierwszy występ Varius Manx z nową wokalistką Wydarzeniem festiwalu będzie pierwszy występ Varius Manx z nową wokalistką

Wydarzeniem festiwalu będzie pierwszy występ Varius Manx z nową wokalistką. (© fot. Materiały prasowe.)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Na muzycznej mapie Polski pojawił się nowy punkt - Oświęcim. To właśnie w tym mieście, dokładnie za tydzień, w czwartek 17 czerwca rozpocznie się pierwsza edycja Life Festival, czyli Festiwalu dla Pokoju. Impreza potrwa trzy dni, a koncerty i wydarzenia towarzyszące odbywać się będą m.in. na rynku starego miasta, na stadionie MOSiR oraz w Oświęcimskim Centrum Kultury.

Główną ideą festiwalu jest budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym imprezy jest znany prezenter radiowy Darek Maciborek. Podczas imprezy wystąpią zarówno gwiazdy polskie, jak i zespoły z Izraela, Niemiec, Austrii, Węgier, Jamajki i Ukrainy. Nie zabraknie projektów muzycznych powołanych specjalnie na to wydarzenie.

Wśród tych najważniejszych jest VooVoo i UkraInni (zagrają w sobotę, 19.06.).Przygotowywany przez Wojciecha Waglewskiego i zespół program zostanie wzbogacony wokalami dwóch śpiewaczek z ukraińskiego zespołu Drewo, określanego prekursorem nurtu "muzyki autentycznej". Skład muzyczny zostanie specjalnie poszerzony o Jeka Didicia, ukraińskiego trębacza.

- Muzyka jest językiem wszechświata - mówi Wojtek Waglewski. - Tę ideę realizuje od lat Voo Voo wierząc, że właśnie dźwięki są tym narzędziem, które pozwala bez zbędnych słow porozumieć się artystom z różnych kultur i jednocześnie dotrzeć do różnych stron świata - dodaje lider Voo Voo.

Wydarzeniem festiwalu będzie także pierwszy koncert zespołu Varius Manx z nową wokalistką, Anną Józefiną Lubieniecką (zastąpiła Monikę Kuszyńską). Muzycy zaprezentują największe hity oraz nowy, premierowy materiał, przygotowany specjalnie na festiwal.

- Każda inicjatywa propagująca pokój na świecie jest godna uwagi. Varius Manx chce poprzeć ideę muzyki ponad podziałami - podkreśla Robert Janson, lider grupy.

W ramach Live Festivalu wystąpią także: Trebunie Tutki & Twinkle Brothers (muzyczne połączenie prawdziwych tatrzańskich górali z prawdziwymi rastamanami z Jamajki) oraz popularna wokalistka Kasia Kowalska. Znakomicie zapowiada się koncert Genesis Klassik. To przedsięwzięcie Raya Wilsona (byłego wokalisty grupy Genesis) i muzyków orkiestry Berlin Symphony Ensemble. Wspólnie wykonują oni kompozycje grupy Genesis, zachowując ich oryginalny charakter, wzbogacają je o nowe, symfoniczne brzmienia.

W Oświęcimiu zagrają także m.in.: Hatikva 6 (młody izraelski zespół reggae, który swój styl określa jako mieszankę new roots i dancehallu), zespół Nomada (w twórczości wykorzystuje wpływy latynoskie, arabskie oraz bałkańskie), Mosa Sisic & The Gypsy Express (łączy wpływy bałkańskie z klimatami orientalnymi).

Program festiwalu znajduje się na stronie www.lifefestival.pl.

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.


Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!