Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

ACID DRINKERS i Liber na scenie na Kraku, setki wolontariuszy w terenie. Będzie się działo! WOŚP w Gliwicach zagra już w tę niedzielę.

Hasło tegorocznej edycji imprezy brzmi "Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów". Wolontariusze będą zbierać pieniądze na wsparcie terapii noworodków i niemowlaków, a także na sprzęt dla szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych".

Od lat aktywny udział w przedsięwzięciu bierze nasze miasto. Warto przypomnieć, że przed rokiem nad Kłodnicą zebrano ponad 142 tys. zł. Czy uda się poprawić ten wynik? 13 stycznia na ulice Gliwic wyruszy ok. 300 społeczników zbierających datki. Zostaną zaopatrzeni w specjalne identyfikatory i orkiestrowe puszki. Warto przyłączyć się do akcji, a także odwiedzić Plac Krakowski, gdzie szykuje się główna miejska impreza. Przygotował ją sztab WOŚP działający przy Stowarzyszeniu GTW.
Zabawa rozpocznie się o godzinie 11.00. Na początek wystartuje II Gliwicki Bieg Orkiestrowy "Biegam dla Orkiestry - Biegam z Sercem". Chęć udziału w sportowej rywalizacji zgłosiło już ponad 400 zawodników - wśród nich ponad 150 dzieci, które pobiegną na dystansie 1250 m oraz 2,5 km. Dorośli natomiast zmierzą się w biegu głównym na 10 km i marszu nordic walking na 5 km.
- Na zawody przyjadą także biegacze z wielu miast Polski, m.in. z Warszawy, Krakowa, Poznania, Wrocławia, Łodzi, Bydgoszczy, Jeleniej Góry oraz z całego Śląska! Gośćmi specjalnymi biegu będą osoby znane ze świata kultury i sportu: aktorzy - Aleksandra i Magdalena Popławskie i Marek Kalita, mistrz Polski w biegach przez płotki - Dominik Bochenek, mistrz Polski w triathlonie - Kacper Adam oraz podróżniczka i fotografka - Karolina Sypniewska. Nasi goście przyjadą specjalnie do Gliwic, aby wystartować w zawodach i tym samym wesprzeć działania WOŚP oraz Fundacji "Biegam z Sercem" - mówi Artur Szcześniak, pomysłodawca i organizator zawodów. - Jeśli ktoś ma ochotę wystartować i otrzymać na mecie pamiątkowy medal, to są jeszcze wolne miejsca. Zapisy będą prowadzone w dniu imprezy w biurze zawodów, które będzie czynne od godz. 8.30 na Placu Krakowskim. Dodatkowo upominki dostaną zawodnicy, którzy wystartują w przebraniu (nie sportowym) oraz kibice, którzy przygotują specjalne transparenty i będą gorąco dopingować biegaczy - dodaje. Więcej informacji o tym wydarzeniu można znaleźć na stronie www.biegamzsercem.pl.
Po Biegu Orkiestrowym na scenie i płycie śródmiejskiego placu będzie można zobaczyć pokazy futbolu amerykańskiego w wykonaniu drużyny "Gliwice Lions", sztuk walk i tańca. Nie zabraknie także atrakcji muzycznych.

Zagrają laureaci przeglądu "Bojków na Rockowo" - zespoły DŻENTELMENELS (godz. 17.15) i HEXEGRUND (godz. 18.15), po których na scenę wyjdzie LIBER - jeden z najbardziej lubianych polskich raperów, znany m.in. z telewizyjnego show "Bitwa na Głosy". Jego występ rozpocznie się o godz. 19.00. Gwiazdą wieczoru będzie natomiast heavymetalowa grupa ACID DRINKERS. "Kwasopijców" usłyszymy tuż po tradycyjnym "światełku do nieba" i pokazie sztucznych ogni, które rozświetlą gliwickie niebo o godz. 20.00. W programie imprezy znalazły się także: konkursy i animacje dla dzieci, akcja krwiodawstwa i licytacje. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.wospgliwice.pl.

Po raz kolejny organizatorem imprez w ramach WOŚP będzie także Centrum Handlowe FORUM. 13 stycznia przy ul. Lipowej 1 szykują się koncerty zespołów LeFleur, Yevku i Synestesia, pokazy sztuk walk i fitness oraz licytacje. W programie imprezy znalazły się także: bezpłatne konsultacje studentów medycyny, jarmark zdrowia i szpital pluszowego misia. Początek - godz. 10.00. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.forumgliwice.pl.

(źródło: UM GLIWICE)

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!