18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Akwaria w gliwickiej Palmiarni gotowe. Zobaczcie, jak wyglądają

Aleksandra Skowronek
Akwaria w gliwickiej Palmiarni
Akwaria w gliwickiej Palmiarni Lucyna Nenow
Przygotowywane od dwóch lat ogromne akwaria w gliwickiej Palmiarni są już gotowe. Dziś zwiedzili je oficjele i laureaci specjalnego konkursu. Od jutra największy po Gdyni pawilon akwarystyczny będzie otwarty już dla wszystkich.

W poniedziałek Palmiarnia w Gliwicach zaprosiła na otwarcie nowego pawilonu. Kilka minut po godzinie 12 opadła kurtyna i oczom gości zgromadzonych na uroczystości, ukazała się największa atrakcja nowego pawilonu akwarystycznego – akwarium, w którym odtworzono środowisko Amazonki.

Akwaria w gliwickiej Palmiarni - fauna i flora z całego świata

Ten ogromny, mający pojemność 60 tysięcy litrów, zbiornik oprócz największej słodkowodnej ryby świata – arapaimy – mieści również m.in. roślinożerne piranie pacu i płaszczki słodkowodne, które pływają w przystosowanych dla nich warunkach.

Całości pawilonu akwarystycznego dopełniają dodatkowo trzy inne akwaria. Pierwsze, przeznaczone dla celów edukacyjnych akwarium z rybami rzek polskich, gdzie w wodzie pływają ryby z górnego i środkowego biegu rzeki, takie jak pstrągi, miętusy czy karasie.

Drugi - wypełniony rzadkimi rybami z afrykańskiego jeziora Tanganika zbiornik, w którym można obserwować nietypowe zachowania istot np. muszlowce zasiedlają opuszczone muszle śliniaków.

Z kolei ostatnie akwarium jest szczególnie zachwalane przez dzieci.

- Najbardziej podoba mi się akwarium z rybami z rzek Azji południowo-wschodniej. Są bardzo kolorowe – tłumaczy Paweł Chwedoruk, jeden z laureatów konkursu „Sfotografuj się ze swoją Rybką”, w którym nagrodą były m.in. zaproszenia do Palmiarni i specjalny prezent od miasta Gliwice.

Każde akwarium, oprócz ciekawych gatunków fauny, zawiera również odwzorowane naturalne otoczenie ryb.

Akwaria w gliwickiej Palmiarni metodą na promocję?

Nowy pawilon Palmiarni Miejskiej ma być świetną okazją do promocji miasta.

- To ogromna atrakcja, która przyciągnie do nas osoby nie tylko spoza miasta, ale także spoza regionu. Dzieci wyglądają na zachwycone – mówi prezydent miasta Gliwice, Zygmunt Frankiewicz.

Wraz z wzrostem atrakcji, wzrosną niektóre ceny biletów. Za bilet normalny zapłacimy 7 złotych, to o dwa złote więcej niż w roku 2012. Podrożeją również bilety ulgowe. Dzieci od czwartego roku życia, uczniowie, studenci, emeryci i renciści za podziwianie egzotycznych roślin zapłacą 5 złotych.

Bilet grupowy będzie kosztował nas o złotówkę więcej – 3,50 złotego. Podrożeje także przewodnik, za jego usługę trzeba zapłacić 50 złotych. Na korzyść zwiedzających zmieni się cena karnetu rocznego, za który zapłacimy 50 złotych. Zmianie nie ulegną wejściówki rodzinne, za które zapłacimy 10 złotych oraz ulgowe karnety roczne, których cena to 30 złotych.

Bezpłatnie ekspozycję obejrzą dzieci do czwartego roku życia, osoby, które ukończyły 75 lat oraz opiekunowie grup. Dobrą wiadomością jest fakt, że cena biletu obejmuje także zwiedzanie akwarium.

-Koszt wstępu do nowego pawilonu jest wpisany w cenę zwiedzania naszej atrakcji. Szczególnie polecamy bilety rodzinne, których cena jest bardzo atrakcyjna – zachęca Barbara Trzebińska, zastępca kierownika Palmiarni.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gliwice.naszemiasto.pl Nasze Miasto