GKS Jastrzębie przegrał z Piastem Gliwice. Nie dla nas Puchar Polski [ZDJĘCIA Z MECZU]

Gliwiczanie zagrali w Jastrzębiu w eksperymentalnym składzie, ale poradzili sobie z beniaminkiem Fortuna 1. Ligi. Na początku Dominik Kulawiak sprawdził formę Jakuba Szmatuły. W 22. min piłkę w pole bramkowe Piasta wstrzelił Farid Ali. Szmatuła przeciął jej lot, a nieco zaskoczony Łukasz Krakowczyk nie zdołał skierować futbolówki do bramki.

GKS Jastrzębie - Piast Gliwice 1: 2 [ZDJĘCIA Z MECZU

W 30. minucie było 1:0 dla gości. Nieporozumienie Kamila Szymury i bramkarza Grzegorza Drazika wykorzystał Karsten Ayong, strzelając gola w swym debiucie w barwach Piasta. Siedem minut później zza pola karnego uderzył Denis Gojko - 2:0. Goście chcieli spokojnie dowieźć wynik do końca i zostali skarceni. Rezerwowy Dawid Weis dostał prostopadłe podanie od Patryka Skóreckiego wpadł w pole karne i posłał piłkę w długi róg. W końcówce Piotr Parzyszek przegrał pojedynek z Drazikiem.

GKS 1962 Jastrzębie - Piast Gliwice 1:2 (0:2)

0:1 Karsten Ayong (30), 0:2 Denis Gojko (37), 1:2 Dawid Weis (74)
GKS Drazik - Kulawiak, Szymura, Pacholskil, Gojny - Ali (81. Szczęch), Jaroszek (72. Adamek), Tront, Skórecki, Jadach (64. Weis) - Krakowczyk.
Piast Szmatuła - Konczkowski, Sedlar, Byrtek, Mokwa - Gojko, Sokołowski, Jodłowiec (61. Dziczek), Jagiełło (65. Mak) - Ayong (81. Badia), Parzyszek.