Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W tym roku kolei, tej regionalnej i ogólnopolskiej, udało się utrzymać w napięciu wszystkich pasażerów, niemal do samego końca nie ujawniając zmian w rozkładzie jazdy. Wprowadzano je jeszcze 10 grudnia, a nowy rozkład wszedł w życie w nocy z 11 na 12 grudnia.

Nam udało się przygotować najbardziej aktualną wersję tabel odjazdów pociągów z 7 stacji naszego regionu. Widać, że w ramach oszczędności - i trochę w obawie przed zimą - kolejarze ograniczyli liczbę kursów. Poinformowali zresztą z wyprzedzeniem, że co 10. kurs w regionie ma być zawieszony do 16 stycznia 2011 roku, czyli w najgorętszym okresie świąteczno-noworocznym.

To niejedyna nowość, z jaką będą musieli się uporać pasażerowie. Na niektórych trasach pociągi będą krótsze. Może się okazać, że 2,5-godzinną podróż z Rybnika do Katowic będzie trzeba spędzić na jednej nodze w korytarzu. I jeszcze jedno - rozpoczęty jesienią remont dworca w Katowicach oznacza, że tu, mimo najszczerszych chęci, nie uda się zapewnić planowych przyjazdów i odjazdów.

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!