Do tragicznego wypadku doszło na autostradzie A4. Osobówka uderzyła w naczepę tira. Zginął kierowca.

Gliwice: Wypadek na A4. Osobówka uderzyła w tira, zginął kierowca. Droga zablokowana

Do wypadku doszło w piątek ok. godz. 7:30 na 306 km. autostrady A4, na odcinku pomiędzy zjazdami autostrady A4 Ostropa i punktem poboru opłat Żernica - w kierunku na Katowice.

Samochód osobowy renault kangoo uderzył w tył naczepy tira, kierowca zginął na miejscu.

Autostrada w kierunku na Katowice jest zablokowana

Policja wyznaczyła objazdy. Kierowcy na węźle Kleszczów kierowani są na drogę DK-88, natomiast na węźle Ostrowa na DW-408. Utrudnienia mogą potrwać w tym miejscu jeszcze do godz. 10.30.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wypadki

Komentarze (13)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

M (gość)

Jeżeli jest ktoś kto był świadkiem tej tragedii, proszony jest o kontakt w celu wyjaśnienia przyczyn wypadku.

Osobówka (gość) (Ops)

Jeżdżęta tą autostradą 3 razy w tygodniu i jest to porażka tiry powinny miec całkowity zakaz wyprzedzania brakuje 3go pasu przez co blokuja cała autostrade i nie patrza czy lewym nie leci osobowka... Jak wyzej!!Do tego niekonczace sie remonty zeby wyciagac kase z UEza co tu sie płaci...;/

Ops (gość) (Kierowca tzw. TIR-a)

Być może, ale trzeba w niektórych przypadkach ładunek jest inteligentniejszy niż kierowca. Jeden tir jedzie 80km/h, drugi 80,5km/h, więc lewa i jedziemy! Co z tego, że wyprzedzanie będzie trwało kilka minut i że auto za nim musi nagle wyhamować z 140 do 80. To tirowców niestety nie obchodzi. Codziennie jeżdżę osobówką po autostradzie i takie sytuacje jak wyżej opisałem to po prostu norma. Dlaczego kierowca tira nie może kliknąć jeden raz minusika przy tempomacie tylko wyprzedza, a za 5km znowu zamiana? Lepiej blokować autostradę i wyjeżdżać tuż przed maską komuś, kto jedzie dużo szybciej?

Kierowca tzw. TIR-a (gość) (Ops)

Nie chce tu nikogo bronić ale zapraszam Cię na jeden dzień w trasę i po tym zapytam Cię czy masz nadal takie same zdanie na ten temat łatwo się ocenia innych

Ops (gość) (Kowal)

Moją pierwszą myślą było 'pewnie tiry zaczęły się wyprzedzać, bo często ich nie obchodzi że ktoś jedzie lewym pasem tylko zaczynają wyprzedzać i tyle. To co piszesz -czyli że puścili prawym pasem tylko utwierdza mnie w tym, że mam rację, skoro do wypadku doszło na lewym pasie...

ZAKAZ WYPRZEDZANIA DLA TIRÓW na autostradach dwupasmowych!!

Ops (gość)

W tej chwili, czyli tuż przed 9 puścili ruch jednym pasem, więc powoli się odkorkowuje

Ops (gość)

" natomiast na węźle Ostrowa na DW-408"..... No do Ostrawy to jeszcze troszeczkę zostało...

Ops (gość)

Nie w Sośnicowicach (bo autostrada nawet przez Sośnicowice nie przejeżdża), tylko tuż za węzłem Ostropa w kierunku Katowic i nie o 7.30, bo moja żona od 7.20 tam już stoi w korku i wtedy jechały straże pożarne, więc wypadek musiał się zdarzyć pomiędzy 7.10 a 7.15.