Zniżki będą dostępne tylko z Kartą Seniora Zniżki będą dostępne tylko z Kartą Seniora

(© um)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Karta Seniora od 5 stycznia


Od 5 stycznia w Gliwicach wydawane są Karty Seniora. Dzięki temu bezpłatnemu dokumentowi, seniorzy, którzy ukończyli od 67 roku życia mogą w korzystać z infrastruktury sportowej i placówek kulturalnych w niższych cenach.

Jak się dowiedzieliśmy, zainteresowanie jest spore, od poniedziałku wydano już kilkanaście wniosków i wydano kilka Kart Seniora. Warto już teraz wyposażyć się w kartę, bo od 1 kwietnia dokumentem uprawniającym do korzystania ze zniżek będzie wyłącznie Karta Seniora. Do końca marca tego roku do korzystania ze zniżek wystarczy dokument tożsamości ze zdjęciem.

- Celem przedsięwzięcia jest podniesienie poziomu aktywności fizycznej gliwickich seniorów poprzez m.in. udostępnienie infrastruktury sportowej i ułatwienia dostępu placówek kulturalnych. Seniorzy na wyrobienie Karty Seniora mają więc cały kwartał. Zachęcamy, aby nie odkładać wyrobienia karty na ostatnią chwilę. Zależy nam, aby przejście z dowodów osobistych na karty nastąpiło w sposób płynny - mówi Lucyna Woźniak z wydziału zdrowia i spraw społecznych UM w Gliwicach.

Miejsca w których można korzystać ze zniżek z Kartą Seniora

Jak zapewniają przedstawiciele gliwickiego ratusza wkrótce do inicjatywy dołączą firmy prywatne. Do tej pory ulgi dla seniorów przygotowano na terenie: krytych pływalni "Delfin" (ul. Warszawska 35) i "Olimpijczyk" (ul. Oriona 120), Palmiarni Miejskiej (ul. Fredry 6), sztucznego lodowiska "Piruet" (ul. Oriona 120), kortów tenisowych MZUK (ul. Kosynierów 6), Ośrodka Wypoczynkowego w Czechowicach, Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a), Oddziału Odlewnictwa Artystycznego Muzeum w Gliwicach (ul. Bojkowska 37) oraz Radiostacji Gliwickiej (ul. Tarnogórska 129).

Powołanie się na zniżki możliwe jest po okazaniu dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Wysokość zniżek dla gliwiczan w wieku 67+ wyniesie 30 proc., a dla mieszkańców powyżej 75. roku życia - 50 proc.
Ulgi naliczane są od obowiązujących cen z wyjątkiem Palmiarni Miejskiej, na którą wstęp dla osób od 75 roku życia jest bezpłatny. Wszystkie miejsca, gdzie będzie można korzystać ze zniżek będą oznaczone naklejką z napisem "Gliwicka Karta Seniora".

Gliwice: Zniżki będą dostępne tylko z Kartą Seniora


Osoby zainteresowane kartą wniosek o jej wydanie mogą pobrać z złożyć w gliwickim magistracie.
- Wnioski są dostępne na stronie internetowej miasta lub na stanowisku konsultanta ds. osób niepełnosprawnych w biurze obsługi interesantów Urzędu Miejskiego w Gliwicach. Do składanego wniosku należy przedstawić dokument tożsamości ze zdjęciem. Karta Seniora wydawana jest w dniu złożenia wniosku - mówi Lucyna Woźniak.

Karta Seniora i pierwszy duplikat jest bezpłatny. Wydanie drugiego i każdego kolejnego duplikatu kosztuje 20 zł za każdą kartę.

Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!