Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Jeżeli szukasz pewnej pogody w wakacje, ciekawych imprez kulturalnych w tym terminie, mnóstwa ciekawych zabytków i inspirujących smaków - musisz odwiedzić Grecję!

Podróż do Grecji to nie tylko fascynująca lekcja historii starożytnej, choć kraj ten z pewnością nie zawiedzie poszukiwaczy śladów antyku. Ukształtowana w bałkańskim tyglu współczesna Hellada to miejsce, w którym wciąż stykają się i przenikają tradycje Wschodu i Zachodu. Duchy olimpijskich bogów współistnieją tutaj ze świętymi prawosławia, bizantyjskie twierdze wznoszą się obok średniowiecznych meczetów, a nieskażona ludzką ręką przyroda egzystuje w sąsiedztwie przybytków wakacyjnej zabawy.

Nie bez powodów Grecję kojarzy się głównie z muzyką i tańcem, o czym najłatwiej przekonać się w miesiącach letnich. W tym czasie organizowane są liczne festiwale i imprezy folklorystyczne, podczas których dominują tradycyjne tańce greckie – ludowe, takie jak: sta tria, tsamikos, pendozalis, ikariotikos czy pidichtos – i „miejskie” – zeibekiko, chasapiko i chasaposerwiko. Wydarzenia, które na pewno zainteresują fanów tradycji greckiej, to Festiwal Kulturalny w Iraklionie, Winobranie Kreteńskie w Rethymnonie, Festiwal Muzyczny w Chania czy Festiwal Lato w Palaiochora.

Przewodnik Grecja. Sztuka, bogowie i ludzie pozwoli dokładnie zwiedzić kraj Homera i pewnie poruszać się nawet po jego najtrudniej dostępnych zakamarkach. W publikacji czytelnicy odnajdą wyczerpujące opisy zabytków, szczegółowe i sprawdzone informacje praktyczne, dokładne mapy, plany miast i stanowisk archeologicznych, a także obszerny rozdział krajoznawczy. Propozycje tras zwiedzania pozwolą dobrze zaplanować podróż, a minirozmówki polsko-greckie ułatwią kontakt z życzliwymi mieszkańcami Hellady.

Grecja. Sztuka, bogowie i ludzie
Mateusz Gędźba, Peter Zralek
Bezdroża Sp. z o.o., 2010

Liczba stron: 664. Cena: 54.90 zł

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!