I liga: Piast Gliwice wygrywa z MKS-em Kluczbork 2:1!

ivan
Arkadiusz Ławrywianiec (Polskapresse)
Po ciekawym, zaciętym i dramatycznym spotkaniu Piast Gliwice pokonał w Kluczborku tamtejszy MKS 2:1. "Piastunki" to jedyna drużyna zaplecza Ekstraklasy, która nie zaznała jeszcze goryczy porażki!

Gospodarze otworzyli wynik spotkania w 26 minucie, po golu Patryka Tuszyńskiego. Bramki dla naszej drużyny strzelali Jakub Biskup w 42 minucie oraz Jan Buryan w 51 minucie.

Goście ostatnich 20 minut zmuszeni byli grać w osłabieniu. Udało się jednak utrzymać prowadzenie do końca.

MKS Kluczbork 1-2 Piast Gliwice
Patryk Tuszyński 26 - Jakub Biskup 42, Jan Buryán 51

Kluczbork: 1. Krzysztof Stodoła - 14. Adam Orłowicz (75, 16. Dariusz Góral), 17. Paweł Odrzywolski, 19. Maciej Wilusz (67, 10. Michał Glanowski), 3. Piotr Stawowy - 5. Rafał Niziołek, 4. Tomasz Copik, 23. Rafał Wodniok, 6. Tomasz Kazimierowicz (58, 9. Arkadiusz Półchłopek), 21. Kamil Nitkiewicz - 11. Patryk Tuszyński.
Piast Gliwice: 1. Jakub Szmatuła - 4. Mateusz Matras (56, 5. Paweł Gamla), (14. Adrian Klepczyński, 15. Łukasz Krzycki, 25. Jan Buryán - 7. Jakub Smektała, 6. Mariusz Zganiacz, 11. Mariusz Muszalik, 18. Bartosz Iwan (68, 16. Bartłomiej Sielewski), 20. Jakub Biskup - 30. Maycon.

Żółte kartki: Niziołek, Glanowski - Matras, Biskup.
Czerwona kartka: Jakub Biskup (69. minuta, Piast, za drugą żółtą).
Sędziował: Mariusz Podgórski (Wrocław).
Widzów: 1500.

CZYTAJ ZAPIS RELACJI NA ŻYWO Z TEGO MECZU!