W II międzynarodowym turnieju "Złoto Shouguna" wystąpią czołowi zawodnicy z Polski i Europy. Stoczą z pewnością pasjonujące walki o cenne nagrody

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Sportowe sławy judo będzie można jutro zobaczyć w hali Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej w Gliwicach przy ul. Akademickiej 26. Rozegrany tam zostanie II Międzynarodowy Turniej Mistrz-ów Judo "Złoto Shoguna" o Nagrodę Prezydenta Gliwic. To będzie prawdziwa uczta dla koneserów tej dyscypliny. Walki rozpoczną się o godz. 15.

- Wysłaliśmy zaproszenia do utytułowanych zawodników w Europie i Polsce. Mamy potwierdzenie, że w większości przyjadą. Chcieliśmy aby w Gliwicach była sportowa impreza wysokiej rangi - powiedział Czesław Gancarz, trener koordynator sekcji judo KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice.

W wadze do 75 kg wystąpią:

Dirk van Tichelt (Belgia) między innymi mistrz Europy, brązowy medalista mistrzostw świata, zdobywca V miejsca na olimpiadzie w Pekinie.

Aliaksei Romanczyk (Białoruś) czołowy zawodni Europy wielokrotny medalista mistrzostw swojego kraju.

Tomasz Kowalski (AZS Opole) srebrny medalista mistrzostw Europy seniorów 2009, złoty medalista młodzieżowych mistrzostw Europy 2008.

Michał Kubieniec (Czarni Bytom) wielokrotny medalista mistrzostw Polski.

Ignacy Rudawiec (AZS Gliwice) uczestnik Pucharu Świata.

Aleksander Kowalski (AZS Gliwice) wielokrotny medalista mistrzostw Polski.

Tomasz Kempka (AZS Gliwice) zwycięzca Pucharu Polski seniorów.

W wadze +75 kg:

Janusz Wojnarowicz (Czarni Bytom) wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy, dwukrotny olimpijczyk.

Maciej Sarnecki (AZS AWF Warszawa) między innymi srebrny medalista Pucharu Świata w Baku.

Łukasz Koleśnik (AZS AWF Wrocław) srebrny medalista Uniwersjady 2009.

Rafał Filek (Wisła Kraków) brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Przemysław Jaroszewski (Narew Łapy).

Piotr Deka (Gwardia Łódź).

Bartłomniej Anderwald (Gwardia Łódź)

Artur Tyc (AZS Gliwice).

Za I miejsce w kategorii wagowej nagroda wynosi 5 tysięcy złotych, za drugie 3 tysiące zł, za trzecie 1 tysiąc złotych. Ponadto najlepsi otrzymają puchary, medale i dyplomy.

W ubiegłym roku w wadze do 75 kg zwyciężył Tomasz Adamiec (UKJ Ryś Warszawa). W wadze +75 kg triumfował Janusz Wojnarowicz. W tym roku spróbuje po raz drugi powtórzyć ten sukces. Walki z jego udziałem są zawsze bardzo efektowne. Bardzo ciekawie zapowiada się udział Belga, Dirka van Tichelta. To jeden z najbardziej utytułowanych zawodników gliwickiego turnieju.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!