Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kobiety na medal spotkały się w klubie 4ART

MAKI
Ewa Jurczyga została oficjalnie Kobietą na medal Gliwic i powiatu gliwickiego 2016. Podsumowaliśmy plebiscyt, a nasze znakomite kandydatki spotkały się w klubie 4ART. Towarzyszyły im wspaniałe mażoretki z zespołu Pantery oraz muzycznie: Alex Pulda - półfinalista programu Mam Talent.

Ewa Jurczyga została oficjalnie Kobietą na medal 2016 Gliwic i powiatu gliwickiego w plebiscycie Dziennika Zachodniego i portalu naszemiasto.pl. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Batóg, trzecie - Anna Hora-Lis.

- Budzi mój zachwyt i szacunek wszystko to, czym Panie się zajmujecie i co robicie, jestem szczęśliwa, że znalazłam się w Pań gronie - mówiła skromnie nasza Kobieta na medal 2016 Gliwic i powiatu gliwickiego.
Odebrała z rąk Joanny Pająk z Dziennika Zachodniego dyplom, kwiaty i naszyjnik, kształtem nawiązujący do nazwy nagrody.
Tegoroczny plebiscyt podsumowaliśmy w Klubie Muzycznym 4ART w Gliwicach i tam też spotkały się nasze znakomite kandydatki - kobiety aktywne, działające w różnych dziedzinach.Łączy je wszystkie, że działają ponadprzeciętnie i zmieniają rzeczywistość, w której żyjemy - na wiele sposobów.

O znakomitą oprawę artystyczną zadbali młodzi, wyjątkowi artyści. Jak na znany klub muzyczny przystało - gości powitaliśmy muzycznie. Zaśpiewał dla nich Alex Pulda, fantastyczny półfinalista programu Mam Talent, bardzo uzdolniony uczeń Szkoły Muzycznej II stopnia w Gliwicach. Występ Alexa po prostu skradł serca naszych gości.

Od progu witały już naszych gości mażoretki Pantery z Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach. Znane i utytułowane artystki, które promują miasto na wielu imprezach także rangi międzynarodowej i ze wszystkich wracają z sukcesami - stały się ozdobą uroczystości. Agnieszka Pera - mistrzowska solistka - dała wyjątkowy popis swoich umiejętności, zachwycając publiczność.

Nasze kandydatki, a niemal wszystkie stanęły na gościnnej scenie 4ART, nie kryły wzruszenia. Skromne i aktywne panie - chwalić się nie lubią. Docenili je więc nasi Czytelnicy i Internauci. Wszystkim Paniom serdecznie gratulujemy.

Przypomnijmy dziesiątkę kandydatek i kolejność, jaką ostatecznie przyjął, dzięki Państwa głosom, nasz plebiscyt:

EWA JURCZYGA z wykształcenia i powołania pedagog, wieloletnia dyrektorka Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 5 i Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Knurowie. Działa na rzecz aktywizacji kobiet jako ambasadorka stowarzyszenia „Aktywność Kobiet”. Laureatka konkursu “Knurów - Dobre Przykłady”. Od czterech kadencji radna powiatowa.
Od 2014 roku wicestarosta gliwicki. Kierownik i współzałożycielka i dobry duch aktywnie działającego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Knurowie.

AGNIESZKA BATÓG, energetyczna aktorka i reżyserka oraz społeczniczka - w jedym. Projekt, który podbija serca młodszej i starszej publiczności to “Lufcik na korbkę”, w którym jako jego szefowa -prezentuje z zespołem śląskie bajki po polsku. Propagatorka teatru ulicznego i zaangażowana także w Festiwal Artystów Ulicy Uliczników. - Bez jej energii Gliwice byłyby nudne i mniej kolorowe - mówią jej współpracownicy.

ANNA HORA-LIS - kreatywna nauczycielka polonistka w SP7 Gliwice, wolontariuszka Unicefu, współpracuje z wieloma instytucjami humanitarnymi w Afryce m.in. Unicef Kair, Croissant Rouge Marocain Meknes. Zaangażowana w pomoc dla dzieci w Syrii. Organizuje lekcje on-line dzieci gliwickich z dziećmi z różnych stron świata w ramach projektu własnego „ Face to Face ze światem”, który ma na celu uwrażliwienie na inne kultury i problemy świata. Prowadzi kampanie proekologiczne, humanitarne i charytatywne. Zdobywczyni wielu nagród i certyfikatów. Polonista roku 2016.

BOGNA DOBRAKOWSKA, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach. Inicjatorka wielu ciekawych przedsięwzięć kulturalnych, które zmieniły oblicze tej instytucji i wprowadziły ją do krajowej czołówki. Łączy bogatą wiedzę pedagogiczną i z różnych dziedzin, tryska pomysłami - mówią jej współpracownicy. Dzięki jej pasji biblioteka nie tylko wzbogaca ofertę, ale stała się nowym miejscem na kulturalnej mapie Gliwic.

GRAŻYNA PILICHOWICZ - pedagog z powołania i zamiłowania. Założycielka zespołu mażoretek Pantery, działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury tury w Gliwicach. Jest jego dobrym duchem, wychowawcą dzieci i młodzieży oraz choreografką i projektantką w jednym. Pod jej skrzydłami młode artystki zdobywają najwyższe nagrody na ogólnopolskich konkursach i promują miasto. .

EWA BIJAŃSKA wieloletnia dyrektorka Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Gliwicach. Związana jest z tą placówką od blisko 30 lat. Pedagog z powołania. Leży jej na sercu takie kształcenie młodzieży w popularnym Medyku przy ul. Chudowy, aby progi szkoły opuszczali absolwenci atrakcyjni na rynku pracy. Zaangażowana w pracę na rzecz kobiet, angażuje się w inicjatywy na rzecz zwierząt.

ALEKSANDRA NIEMCZYK, dyrektor hotelu Qubus w Gliwicach. Łączy aktywność zawodową z pasją społeczną. Zawsze otwarta na współpracę z gliwickimi placówkami opiekuńczo-wychowawczymi. Współpracuje w fundacją Gramy Razem w Gliwicach. Jest inicjatorką współpracy swojej firmy w organizowanie Mistrzostw Polski Domów Dziecka w Futsalu w Gliwicach oraz Turnieju Gwiazd im. Henryka Bałuszyńskiego, Wszystkie jej działania to efekt otwartego serca dla dzieciaków i wielkiego zaangażowania.

ALICJA WIDZISZOWSKA jest przewodniczącą Komitetu Charytatywnego Fluor SA w Gliwicach. Z powołania i zamiłowania - mówią zgłaszający. Od wielu lat z otwartością i serdecznością współpracuje z gliwickimi szkołami oraz gliwickimi placówkami opiekuńczo-wychowawczymi. Angażuje się i wspiera działania sportowe i proekologiczne, a także przedsięwzięcia naukowe.

AGNIESZKA MUSIAŁ
to wicperezes Stowarzyszenia GTW, od lat zajmuje się wolontariuszami gliwickiego sztabu WOŚP, z ramienia GTW nadzrowała projekt "Gliwicki PAKON", gdzie zostało przeszkolonych 80 osób, kierownik placówki wsparcia dziennego metodą podwórkową, gdzie opiekę znajduje prawie 50 dzieciaków.

JOLANTA FORYST jest właścicielką znanej nie tylko w Gliwicach, ale także w kraju i poza jego granicami Galerii Brama. To wyjątkowe miejsce, które powstało przy ul. Krótkiej1-3 z pasji i miłości do sztuki pani Jolanty, jest także bardzo ważną, kulturalną wizytówką Gliwic. To dzięki jej zaangażowaniu i doskonałym kontaktom z artystami mamy możliwość obcować z pracami artystów o międzynarodowej sławie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gliwice.naszemiasto.pl Nasze Miasto