To będzie impreza nie tylko dla miłośników jazdy pociągami. Podczas zaplanowanych w Gliwicach Dni Techniki Kolejowej kolekarze pokażą swoją pracę "od kuchni"

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Gliwicki dworzec kolejowy będzie jednym z czterech w Polsce, gdzie odbędą się Dni Techniki Kolejowej. Imprezę zaplanowano w najbliższą niedzielę w godzinach od 10. do 17. 
W programie m.in.: występ orkiestry oraz teatrzyku, pokaz tresury psów i walk obronnych funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei, konkurs plastyczny oraz quiz rodzinny "Co ty wiesz o kolei". Wśród wystawionego taboru zobaczymy: dźwig, pociąg sieciowy, samochód-laboratorium, awaryjną drezynę, lokomotywy elektryczne i spalinowe oraz zmodernizowane wagony. Specjalnie dla dzieci organizatorzy zaplanowali naukę poprzez zabawę dotyczącą zagadnienia jak bezpiecznie obchodzić się z urządzeniami pod napięciem. Ponadto przewidziano zabawy na zjeżdżalni, konkursy malarskie i zawody w siłowaniu się na rękę. W hali dworca będzie można obejrzeć wystawę lokomotyw i wagonów.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!