Na torze doświadczalnym Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie trwają testy elektrycznego zespołu trakcyjnego ELF 2. To końcowy etap badań niezbędnych do homologacji pojazdów zamówionych w październiku 2016.

Koleje Śląskie testują nowe Elfy - zobacz ZDJĘCIA [pociąg ELF 2 Pesa]

Przypomnijmy, że łącznie w ramach zamówienia podstawowego Koleje Śląskie i Województwo Śląskie zamówiły 13 pojazdów. Do tego dochodzi możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie 6 pojazdów.

Nowe Elfy będą się charakteryzować m.in. nowoczesnymi klimatyzowanymi wnętrzami, wyposażonymi w wygodne fotele. W pojazdach przewidziano od 100 do 190 miejsc siedzących, w zależności od ilości członów. O informacje dla podróżnych na pokładzie zadba dynamiczny systemem informacji pasażerskiej, a nad bezpieczeństwem będzie czuwał monitoring wewnętrzny i zewnętrzny.

Pojazdy będą również dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pojazdy zostały wyposażone m.in. w windę elektryczną i rampę składaną. Nie zabraknie również rozwiązań dla matek z małymi dziećmi oraz miejsc do przewożenia rowerów.

Wiadomości

Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Mieszkaniec (gość)

a ja proponuję nowoczesność w domu. Np wieczne awaryjne oświetlenie w pokoju ubikacji lapmpa z naciągiem sprężynowym lub z ciężarkiem na łańcuchu.Pociągniecie lub nakręcenie i mam widok przejscia np na 15 minut.Zapraszam na elektroda pl

Miki (gość)

A jak będzie z awaryjnością? Też standardowa? Stary kibel EN57 jaki był to był ale lato zima jechał, a to naprane elektroniką? Pierwsza zima z -15 i to wszystko klęknie, idzie ktoś o zakład?

Miki (gość)

Już nie mogę się doczekać kolejnego nowoczesnego pociągu w barwach KŚ. Dzięki dostawom z Pesy niedługo stare en57 odejdą w końcu na emeryturę.