Kolejny triumf Piasta

Andrzej Azyan
Drużyna oldboyów Piasta Gliwice bardzo dobrze zaprezentowała się podczas turnieju im. Alfreda Olka fot. Michał Chwieduk/ARC
Oldboye gliwickiego klubu po raz drugi wygrali turniej oldboyów Auder Cup im. Alfreda Olka. W finale pokonali Concordię Knurów

Sporo było emocji w minioną sobotę na stadionie im. Ernesta Pohla w Zabrzu. Rozegrano tam IV piłkarski turniej oldboyów Auder Cup im. Alfreda Olka. Był wieloletnim zawodnikiem Górnika Zabrze, z którym wystąpił w finale Pucharu Zdobywców Pucharów w kwietniu 1970 roku przeciwko Manchester Cuty. Wystąpił też w reprezentacji Polski. Miał pseudonim "żelazne płuca". Pochodził z Chropaczowa. Potem mieszkał w Pilchowicach. Zmarł 10. III 2007 roku.

W turnieju bardzo dobrze spisały się drużyny z naszego terenu. Podobnie, jak w ubiegłym roku, także i teraz zwyciężył zespół Piasta Gliwice. Grał w nim między innymi prezes klubu, Józef Drabicki, który zdobył bramkę.

- Spotkaliśmy się w gronie znajomych z kilku klubów. Można sobie nie tylko pograć, ale porozmawiać i przyjemnie spędzić czas - powiedział Józef Drabicki.

W finale Piast pokonał Concordię 3:0. Bramki zdobyli: Robert Walkowiak 2, Witold Czekański. W meczu o trzecie miejsce Górnik Zabrze przegrał z Ruchem Chorzów 1:3. Królem strzelców turnieju został Adam Piejko (Concordia), zdobywca czterech bramek.

Nasze drużyny wystąpiły w składach: Piast: Henryk Szymański, Tomasz Pawlik, Piotr Wenigier, Józef Drabicki, Witold Czekański, Grzegorz Żmuda, Robert Walkowiak, Jan Mirka, Krzysztof Szumski, Andrzej Riss, Leszek Dunajczyk, Sylwester Pająk.

Concordia Knurów: Dariusz Dajek, Marek Wiercioch, Waldemar Waleszczyk, Zbigniew Kapustka, Andrzej Malcherczyk, Robert Szczepanik, Andrzej Popek, Jerzy Jureczka, Dariusz Skowron, Piotr Rolnik, Adam Piejko. Oprócz wspomnianych zespołów w turnieju grały jeszcze: Ostrovia Ostrów Wielkopolski, Polonia Bytom, Odra Wodzisław, GKS Bełchatów.