KZK GOP bilety - nowe ceny i podwyżki od 1 kwietnia 2014

KZK GOP bilety. Zarząd Komunikacyjnego Związku Komunalnego GOP przyjął we wtorek projekt nowej taryfy biletowej. Teraz została ona skierowana do konsultacji społecznych.

zdjęcie ilustracyjne
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

(© arc.)

KZK GOP bilety

Wątpliwe jednak, by w ich trakcie dokument uległ znaczącym poprawkom - w całej dotychczasowej historii kształtowania taryfy biletowej przez KZK GOP nie zdarzyło się jeszcze bowiem, by przedstawiona przez zarząd propozycja przepadła w toku konsultacji społecznych.

Można zatem przyjąć za pewnik, że nowe ceny biletów wejdą w życie 1 kwietnia. No chyba, że do tego czasu nie uda się zakończyć prac nad Śląską Kartą Usług Publicznych.

- Jeśli termin wprowadzenia ŚKUP się przesunie, to przesunięciu ulegnie również termin wejścia w życie nowej taryfy - deklaruje Anna Koteras, rzeczniczka KZK GOP.

Co zarząd Związku proponuje pasażerom? To zależy jakiego typu bilety ci pasażerowie będą kupować po 1 kwietnia. Jeśli zechcą trzymać się tradycyjnych biletów papierowych, wówczas zapłacą za nie drożej.

Podwyżka ma objąć wszystkie rodzaje biletów, prócz jednorazowych obowiązujących na terenie jednego miasta lub przez okres 15 minut – za te po staremu zapłacimy 3 złote, pozostałe jednorazówki zdrożeją o 20 groszy.

Oto proponowany przez zarząd KZK GOP nowy cennik biletów papierowych:

- jednorazowy, zwykły normalny bilet na dwa miasta lub na 30 minut - 4 zł
- jednorazowy, zwykły normalny bilet na trzy i więcej miast lub na 60 minut - 5 zł
- bilet szkolny – 52 zł
- normalny bilet miesięczny autobusowy lub tramwajowy na jedno miasto - 116 zł
- normalny miesięczny bilet autobusowo – tramwajowy na jedno miasto – 132 zł
- normalny miesięczny bilet
∨ Czytaj dalej

sieciowy (autobus lub tramwaj) – 140 zł
- normalny miesięczny bilet autobusowo – tramwajowy – 156 zł

Sprawdź wszystkie proponowane ceny biletów na dziennikzachodni.pl...

Więcej na temat

Komentarze (330)

avatar
avatar
Marcin (gość) pasażerka

zapominasz, że prywatny przewoźnik jeździ na trasach, które mu się opłacają, a KZK GOP jest zobligowany utrzymyać kursy nawet mało opłacalne. Poza tym w większych miastach KZK GOP musi realizować komunikację nocną, co nigdy nie będzie opłacalne, zatem do tych kursów musi dopłacić. Dopłacić może tylko z kursów dziennych opłacalnych, które niestety też kokosów nie przynoszą. Zanim się wypowiesz o armii biurokratów popatrz na całość.

avatar
pasażerka (gość)

oj to jeszce mniej ludzi bedzie jeżdziło KZKGOPem.
np z Dabrowy do katowic bilet ma byc 5 zł a prywatny przewoźnik jedzie za 2,50 i jemu sie opłaca bo nie musi utrzymywac calej Armii biurasów. Czyli sorka ale koszt w obie strony takiej trasy wyniesie mnie 5 zł zamiast 10. Chyba oczywiste co wybiorę???

avatar
Prawda (gość) Prawda

9-ciu głupków się przyznało do swej głupoty, wierząc pewno ze KZKGOP jest tak głupi jak oni i rozkładów nie potrafi tak ułożyć by autobusy i tramwaje nie jeździły stadami

avatar
Prawda (gość) Waldi

Głupcy to są ci co się dziwią od lat dlaczego te tramwaje i autobusy jadą stadami jeden za drugim a potem długo nic
i tacy głupi i kiepscy są w swych ograniczonych rozumkach że tego od lat nie zrozumieli, lecz każdy głupi ocenia podług siebie czyli podług głupka

Kto nie jest głupkiem ten wie dlaczego stadami jeżdżą, a to wie tutaj tylko PAN Prawda!
reszta to głupki których KZKGOP dyma
Prawdzie KZKGOP co rok daje nowy BILET SPECJALNY

avatar
Prawda (gość) Waldi

Głupcy to są ci co się dziwią od lat dlaczego te tramwaje i autobusy jadą stadami jeden za drugim a potem długo nic
i tacy głupi i kiepscy są w swych ograniczonych rozumkach że tego od lat nie zrozumieli, lecz każdy głupi ocenia podług siebie czyli podług głupka

Kto nie jest głupkiem ten wie dlaczego stadami jeżdżą, a to wie tutaj tylko PAN Pawda!
reszta to głupki których KZKGOP dyma
Prawdzie KZKGOP co rok daje nowy BILET SPECJALNY

avatar
Waldi (gość)

Głupiś pasożycie, głupiś... Głupiego się poznaje po tym jakie pytania zadaje. Nie znasz tej prawdy pasożycie z nowym autem i biletem specjalnym? Nie zauważyłeś pasożycie że nikt twoich głupot nie komentuje i nikt z twoimi "mądrościami" sie nie zgadza? Wszyscy już wiedzą że jesteś nieźle pier....nięty.

avatar
Prawda (gość) Ślązok

Czasem jeżdżę bo mam za darmo bilet, gdybym go nie miał i musiał płacić tyle co wy niedorajdy, które pewno po 10 razie zrezygnowały już z kolejnego podchodzenia do egzaminu na prawko, to bym tym drogim kzkgopowym dziadostwem nie jeździł.

avatar
Prawda (gość) Waldi

same wykształciuchy, a nawet nie wiedzą dlaczego KZKGOP autobusy i tramwaje puszcze stadami, kiepskie te wasze wykształcenie.

Na pewno kiepskie, bo ci co mają dobre wykształcenie to KZKGOP nie jeżdżą, ich stać na samochody i nie muszą ze śmierdzielami jeździć.

avatar
Ślązok (gość) Waldi

Masz Waldi rację. Szkoda nerwów na takiego pasożyta! Mam nadzieję, że jemu też kiedyś przyjdzie płacić za przejazdy (drogo) jak nam! Nara Prawda...

avatar
Waldi (gość) Ślązok

Ślązok nie pisz do tego idioty, to pożywka dla takich PASOŻYTÓW jak on.
To zwykły kretyn bez wykształcenia, nie zniżaj się do jego poziomu. Co on jeszcze robi w tym kraju? PASOŻYTUJE. Koniec tematu.

Wybierz kategorię