Marcin Brosz, trener Piasta Marcin Brosz, trener Piasta

Marcin Brosz, trener Piasta (© Fot. Arkadiusz Gola)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Z Marcinem Broszem, trenerem Piasta, rozmawia Andrzej Azyan

Panuje opinia, że w nadchodzącym sezonie łatwiej będzie awansować do ekstraklasy bo w I lidze nie ma Widzewa Łódź i Górnika Zabrze.

To bardzo ciekawe stwierdzenie, ale zupełnie pozbawione racji. Czeka nas bardzo trudne zadanie. Wszyscy musimy sobie zdawać z tego sprawę. Trzeba przypomnieć, żeby awansować trzeba było zdobyć ponad 60 punktów. Z kolei 40 punktów nie gwarantowało utrzymania się w pierwszej lidze. Jak widać tabela była bardzo spłaszczona. Przypuszczam, że w nowym sezonie będzie podobnie.

Działacze Piasta postawili przed panem konkretny cel. Jest nim powrót do ekstraklasy. To kolejne wielkie wyzwanie w pańskiej krótkiej karierze trenerskiej.

Sport wymaga wyzwań. Żeby coś w nim osiągnąć trzeba wysoko zawieszać sobie poprzeczkę. Dlatego chętnie podejmuję się trudnych zadań. One mobilizują do pracy.

W Piaście następuje spora rotacja piłkarzy. Wszystko wskazuje na to, że odejdą najlepsi zawodnicy w poszczególnych formacjach.

Zawsze na coś takiego trzeba być przygotowanym. Kończą się rozgrywki w niższych ligach. Rozglądamy się za zawodnikami w drużynach tam grających. Kilku mamy już na uwadze. Myślę, że skompletujemy silną kadrę opartą na doświadczeniu i młodości.


Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!