Zespół "Śląsk" da koncert w niedzielę, 27 czerwca Zespół "Śląsk" da koncert w niedzielę, 27 czerwca

Zespół "Śląsk" da koncert w niedzielę, 27 czerwca. (© fot. Arkadiusz Ławrywianiec.)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zespół Feel oraz Natalia Lesz wystąpią podczas tegorocznego, dwunastego Święta Śląska, które odbędzie się za tydzień, od 25 do 27 czerwca (piątek-niedziela) w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie. Jednak to nie koncerty gwiazd popu wzbudzają największe emocje. Wydarzeniem będzie pierwszy w historii występ w Koszęcinie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze im. Tadeusza Sygietyńskiego.

To wydarzenie bez precedensu, bo przez lata obydwa zespoły zgodnie twierdziły, że ze sobą nie rywalizują, ale ich stosunki można było określić mianem szorstkiej przyjaźni. - Skończyła się jednak era konfrontacji, nadeszła era kooperacji - mówi Adam Pastuch, dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk".

- W tym roku zawiązały się fundamenty pod trwałą przyjaźń i współpracę między "Śląskiem" a "Mazowszem" - podkreśla dyrektor Pastuch. - Świadczą o tym trzy historyczne wydarzenia. Najpierw my wystąpiliśmy u nich podczas otwarcia "Matecznika Mazowsza" w Karolinie. Później obydwa zespoły wystąpiły razem w Sali Kongresowej, kiedy "Śląsk" odbierał nagrodę Honorowego Ambasadora Biznesu. Zwieńczeniem współpracy będzie występ "Mazowsza" w Koszęcinie - dodaje Adam Pastuch.

Zespół "Mazowsze" wystąpi w siedzibie "Śląska" w sobotę (26 czerwca), ale święto naszego zespołu rozpocznie się wcześniej. W piątek (25 czerwca) o godz. 17.00 wystąpi grupa Ścigani, po niej zagra zespół Feel. Tego wieczoru obejrzymy również pokaz tancerzy ognia. Gwiazdą wieczoru będzie Narodowy Zespół Pieśni i Tańca "Lietuva" z Litwy.

- Nasze święto ma łączyć wiele kultur i mieć wymiar międzynarodowy. Dlatego zaprosiliśmy zespoły i grupy prezentujące różnorodne style muzyczne. Nasze zaproszenie przyjął także największy na Litwie zespół "Lietuva" oraz kapela bandurzystów "Karpaty" ze Lwowa - mówi Adam Pastuch.

Bandurzyści wystąpią w sobotę. Impreza tego dnia rozpocznie się o godz. 12.00, a wystąpią: Majka Jeżowska, Avocado, Natalia Lesz, Whisky River, Ptaszyska, Psio Crew. Gwiazdą wieczoru będzie "Mazowsze".

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!