Chłopcy z  UKS Milenium Gliwice z dumą prezentowali srebrne medale mistrzostw Polski juniorów Chłopcy z  UKS Milenium Gliwice z dumą prezentowali srebrne medale mistrzostw Polski juniorów

Chłopcy z UKS Milenium Gliwice z dumą prezentowali srebrne medale mistrzostw Polski juniorów. (© Fot. Archiwum Milenium)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Czternaście miesięcy temu w gliwickiej dzielnicy Brzezinka powstała młodzieżowa drużyna beach soccera (piłki nożnej plażowej) UKS Milenium Gliwice. Od tego czasu zawodnicy tego zespołu odnieśli kilka sukcesów na krajowej arenie. Dobra postawa młodych zawodników UKS Milenium spowodowała, że klubowi przyznano organizację tegorocznych mistrzostw Polski juniorów Energa Beach Soccer 2009.

To była czwarta edycja tej imprezy w kraju. Po raz pierwszy rozegrano je na Śląsku. Poprzednie trzy odbyły się w Sztutowie koło Krynicy Morskiej. Wybór Gliwic nie był przypadkowy także z tego powodu, że w Brzezince wybudowano okazały obiekt do beach soccera nadając mu nazwę Stadion Milenium Arena. Na jego trybunach może zasiąść 700 kibiców. Turniej w Brzezince był bardzo emocjonujący i dostarczył widzom wielkich emocji. Drużyna Milenium zdobyła wicemistrzostwo Polski. Lepszym okazał się tylko zespół OK. Poddębice, z którym gliwiczanie przegrali decydujące spotkanie 3:6. Było to fascynujące widowisko. Kibice oglądali efektowne strzały, świetne parady bramkarskie, uderzenia przewrotką. Prezes Polskiej Federacji Beach Soccera, Michał Sieczko z wielkim uznaniem wypowiadał się o umiejętnościom piłkarzy obu drużyn.

Zespół Milenium wystąpił w składzie: Paweł Jendrzyca, Patryk Nowak, Marcin Łątkowski - Marcin Sklorz, Dariusz Krasiński, Marek Czech, Marek Gajda, Damian Stawiński, Kamil Kilkaisz, Dawid Burzawa (K), Dawid Matuszek, Piotr Jendrzyca, Wojciech Żur, Błażej Giemza. Najskuteczniejszym zawodnikiem Milenium był Marcin Szklorz, który zdobył 8 bramek.

- Uważam, że w ciągu roku nasi chłopcy zrobili olbrzymi postęp. Zostaliśmy wicemistrzami Polski juniorów, mając najmłodszy zespół ze wszystkich uczestniczących w gliwickim turnieju - powiedział Marcin Wawrzynek, który jest prezesem i trenerem UKS Milenium.

W gliwickiej drużynie grali zawodnicy w wieku 13, 14 lat, dwóch siedemnastolatków. Przed mistrzostwami gliwiczanie trenowali pięć razy w tygodniu.Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!