NFZ w Gliwicach

Nowa siedziba NFZ w Gliwicach przy ul. Wincentego Pola (© Mikołaj Suchan)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Nowa siedziba NFZ - pierwsi pacjenci już odwiedzili nową siedzibę placówki NFZ w Gliwicach. przy ul. Wincentego Pola 7 (budynek Gliwickich Zakładów Urządzeń Technicznych).

Pierwsi pacjenci już odwiedzili nową siedzibę placówki NFZ w Gliwicach. przy ul. Wincentego Pola 7 (budynek Gliwickich Zakładów Urządzeń Technicznych). Zaczęła tu funkcjonować 30 września.

Całość spraw załatwiamy tu na jednej sali, jest kilka stanowisk. Obiekt jest dostosowany, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, do potrzeb osób niepełnosprawnych. W jej pobliżu znajduje się parking. Koszty remotu poniósł właściciel obiektu, czyli GZUT.

Jak dotychczas na ulicy Górnych Wałów, tak i w nowej siedzibie można załatwić sprawy dot. Kart Ubezpieczenia Zdrowotnego, Europejskich Kart Ubezpieczenia Zdrowotnego, środków pomocniczych i przedmiotów ortopedycznych oraz zarejestrować się w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta.
- W nowej lokalizacji Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, służące do weryfikacji statusu ubezpieczeniowego w systemie Śląskiego OW NFZ, będą wydawane od ręki (po okazaniu dokumentu tożsamości, w przypadku składania wniosku w imieniu osoby drugiej - upoważnienia oraz w razie konieczności - dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie zdrowotne) - informuje Małgorzata Węgiel-Wnuk z biura prasowego oddziału NFZ w Katowicach.

Do tej pory uzyskanie elektronicznej KUZ wiązało się z dwiema wizytami w placówce, a czas oczekiwania na kartę wynosił około dwóch tygodni.

Osoby, które złożyły wnioski o wydanie Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego od początku roku do 25 września przy ul. Górnych Wałów, a dotychczas nie odebrały swojej karty - otrzymają Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego pocztą na adres wskazany na karcie lub też będą ją mogły odebrać w nowej siedzibie NFZ.

- Świadczeniodawców zapraszamy do Delegatury w Rybniku przy ulicy 3 Maja 29, bądź też do głównej siedziby Śląskiego OW NFZ przy ul. Kossutha 13 w Katowicach - dodaje Wnuk-Węgiel.

Komentarze (11)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Zbulwesowana (gość)

Najgorsz placówka NFZ...żeby załatwic zlecenie trzeba podacnawet ,, numer buta''...podczas gdy w innych placówkach nie ma takiego wymogu.

GLIWICZANKA (gość)

DLACZEGO NIE MA NUMERU TELEFONU??? AHA CHCA MIEC ŚWIETY SPOKÓJ, WOGÓLE NA JAKIMŚ ZADUPIU TEN NFZ JEST,ZAMIAST W CENTRUM,KTOŚ MĄDRY TO WYMYSLIŁ !!!

Magda (gość)

Najlepiej byle dalej od ludzi. Może się nie będzie chciało ludziom przyjeżdżać . Dodzwonić też się nie można. Mają święty spokój. Tylko tak dalej.

era46 (gość)

No to w końcu gdzie jest ten NFZ??... bo w internecie znalazłam też wiadomość że na ul: Robotniczej.czysta paranoja!!

Bastet (gość)

Dobre \"- Świadczeniodawców zapraszamy do Delegatury w Rybniku przy ulicy 3 Maja 29, bądź też do głównej siedziby Śląskiego OW NFZ przy ul. Kossutha 13 w Katowicach - dodaje Wnuk-Węgiel. \"
Gliwice za małym miastem aby świadczeniodawcy mogli coś tu załatwić??

Takatam56 (gość)

I znowu z centrum Gliwice przeniesiono kolejną ważną dla tzw petentów,instytucję po Wydziale Paszportowym, gdzieś gdzie trudno dojechać bez przesiadek z innych rejonów Gliwic.